Bahçeli: Yüzde 50+1 sistemin mihveridir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Yüzde 50+1 cumhurbaşkanlığı sisteminin mihveridir” dedi.

Bahçeli: Yüzde 50+1 sistemin mihveridir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhur İttifakı’nda çatlak olmadığını söyleyen Bahçeli, “Cumhur İttifakı geçmiş ile gelecek arasındaki köprüdür. Fırsat düşkünü siyasi ittifaklara benzemeyiz. ‘Erdoğan ile Bahçeli arasında sistem gerilimi var’ başlıklı yazı A’dan Z’ye yalandır. Bu şahıs canı öyle istediği için kalemini zillet mürekkebine batırmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızla aramızda gerginlik değil muhabbet, güven vardır.”

Bahçeli, Yüzde 50+1 tartışmalarına ilişkin, “Karamsar yorumlayanları makul bulmamız abesle iştigaldir. Yüzde 50+1’i eleştirenleri anlayışla karşılayamayız. Cemil Çiçek’in açıklamaları tuhaf ve tahrip gücü yüksek. Yüzde 50+1 cumhurbaşkanlığı sisteminin mihveridir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” çağrısına dair de Bahçeli, “Kılıçdaroğlu şunu bil, hesaplaşmadan helalleşmemiz asla mümkün olmayacaktır. Helalleşmeye geçmeden evvel üzerindeki ambargodan, terör yaptırımlarından kurtulmayı denersen en doğru şeyi yapmış olursun” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER