Bahçeli yine TTB’yi hedef aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir kez daha TTB’yi hedef alarak, “kapatılsın” çağrısı yaptı.

Bahçeli yine TTB’yi hedef aldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği’ni (TTB) ve Bilim Kurulu üyelerini hedef aldı.

Bahçeli, Sağlık Bakanlığı ve bilim kurulunun tavsiye ettiği kurallara riayet edilmesi gerektiğini belirterek, “Bilim kurulumuz bazı çatlak sesler hariç meseleye hakimdir” dedi.

Bahçeli, TTB Merkez Konseyi’nin başkanlığına seçilen Şebnem Korur Fincancı’yı da hedef alarak, “CHP Genel Başkanı ve sivri zekalı CHP'liler iftira kapılarını başka yerde açsın. TTB'ye kimin seçildiğini nihayetinde herkes görmüştür. Hükümet başarılı bir şekilde korona ile mücadele ederken, gerçekleri çarpıtanlara göz yumamaz, hareketsiz kalamazdık. Attığımız bir taşla aynı dalda tüneyen birden fazla kuş havalanmıştır. Kılıçdaroğlu'na tavsiyem, en iyi yaptığı işte ustalaşması, yeni bir deste alarak zilletin diğer ortaklarıyla oturmalarıdır. Bizim kağıda, küreğe ayıracak vaktimiz yoktur” ifadelerini kullandı.

TTB YİNE HEDEFTE  

Bahçeli, TTB’nin kapatılması çağrısını yineleyerek, şöyle konuştu: “Sağlık Bakanlığı verileri üzerinde şüphe uyandırmaya çalışanlar bize göre müfteri korosudur yalan makineleridir. Bizim sorunumuz TTB Merkez Konseyi'ne yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanlarıdır. Bu nedenle TTB kapatılsın diyorum. Hiç kimse niyet okuyuculuğuna niyet etmesin. CHP Genel Başkanı iftira tezgâhını gitsinler başka kapılarda açsınlar. TTB başkanlığına kimin seçildiğini, nasıl kötü bir maziye sahip olduğunu nihayetinde herkes görmüştür. Hükümet başarılı bir şekilde korona ile mücadele ederken, gerçekleri çarpıtanlara göz yumamaz, hareketsiz kalamazdık.”

AZERBAYCAN AÇIKLAMASI

Bahçeli, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki gerginliğe de değinerek, şunları söyledi: "Azerbaycan ile Türkiye devlet tanımı olarak ayrı olabilir ama biz bir millet gövdesinin aynı kolları, iki ayrı koç başıyız. Ankara ile Bakü Turan ülküsünün suyu aynı havzada toplanan çağlayanıdır. Soydaşlarımızın derdi derdimiz, hesabı hesabımızdır. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmeyecek diyorsak inmeyecektir. İndirmeye kalkışan bunun bedelini canıyla ödeyecektir. Ermenistan katil bir devlettir. Türk milletini düşman olarak bellemiştir. Erivan yönetimi maşadır. 1992 yılında kurulan MİNSK grubu Dağlık Karabağ sorununu çözümsüzlüğe havale etmiştir. Artık sabır taşı çatlamıştır. Ermenistan ya Karabağ'dan çekilecek ya da ezilecektir. Azerbaycan-Ermenistan çatışmasında ateşkes, müzakere, diplomasi gibi kandırmacalar yoluyla çözüm teklifleri şu aşamada tuzaktır, yenilgiye onaydır. Mütecaviz düşmanın beli kırılmadan  askeri başarı siyaseten tasdik edilmeden kurulacak her masa tavizdir."

CHP’Yİ  HEDEF GÖSTERDİ

CHP’yi de hedef alan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hangi çıkar odakları bu CHP'yi kontrol ediyor? Türkiye'yi Azerbaycan'a silah yardımı yaptığını, cihatçı grupları bölgeye aktardığını kaygılı bir üslupla söyleyen CHP'liye ne diyelim? Macron ne diyorsa bunlar servis ediyor. Ermenistan hangi iftiraları atıyorsa bunlar aynılarını dile getiriyor. Bir kez olsun kalbiniz milletle çarpsın. Siyasetiniz soydaşlarımızın sesine ses olsun. Bu CHP'liler dikiş tutmayan yama gibi, biri sussa diğeri mayına basıyor. Ermenistan'ı aklayan ve arkalayan kim varsa tavsiyem derhal Erivan'a iltica etmesidir. CHP genel başkanı ya çevresindekilere ayar vermeli ya da tarafını belli etmelidir."

DOĞU AKDENİZ

Bahçeli, Doğu Akdeniz’deki gerilime dair ise, şunları söyledi: "ABD ile Yunanistan arasında yeni stratejik mimarisinin geliştiğine dair iddialar gündemdedir. Yunanistan'ın Güney Kıbrıs Rum yönetimi ve Mısır'da kurduğu üç ayaklı iş birliği sistemi bu mekanizmanın bir parçasıdır. (Doğu Akdeniz) Türkiye hakkından vazgeçmeyecektir. Yunanistan'ın navtexi amaç dışında kullanması, gayri askeri statüsündeki adaları silahlandırması ülkemiz açısından milli güvenlik meselesidir. Dün Türkiye’yi ziyarete gelen iki ülke arasında arabuluculuğa soyunan NATO genel sekreteri öncelikle Yunanistan'ı ikaz etmeli Brüksel'de yapılması planlanan toplantıdan kaçan bu ülkenin haksızlığını tescillemelidir. Türkiye Doğu Akdeniz'deki çıkarlarını pazarlık konusu yapmayacaktır. Yunanistan onun bunun tetikçiliğine heves etmekten kaçınmalıdır. Türkiye'nin sabrını sınamaktan derhal uzak durmalıdır."

KOBANÊ EYLEMLERİ

“Kobane soruşturması” kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ile eski milletvekillerine dönük operasyona ilişkin de konuşan Bahçeli, “2013 yılında gezi olaylarıyla denediler olmadı, 2014 yılında 6-8 ekim olaylarıyla denediler olmadı, çukur eylemleriyle denediler olmadı, 2016'da darbe teşebbüsüyle denediler gene olmadı. Olmadı, yapamayacaklar. Türk milletine diz çöktüremeyecekler. 6-8 Ekim olaylarının ucu nereye dayanıyorsa dayansın oraya kadar gidilmeli” dedi.(Ankara/MA)

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER