Bahçeli, TTB ve doktorları hedef aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kara propagandanın sevk ve idaresinin yapıldığı nifak yuvası” diyerek TTB'yi ve doktorları hedef aldı.

Bahçeli, TTB ve doktorları hedef aldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Sağlık çalışanlarına ilişkin konuşan Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) hedef gösterdi. Hekimlerin Türkiye’yi terk etmediğini söyleyen Bahçeli, “Bunlar mesleğe başlarken ettikleri Hipokrat yeminini çiğneyen, hekimliğin itibarına menfur ideolojik saplantılarla zarar veren yüz karalarıdır. TTB’ye bakarsak Türkiye sağlıkta çoktan iflas bayrağını çekmiştir. Eğer bu ülkeden gitmesi gereken birileri varsa o da TTB’nin yönetimine çöreklenmiş bir avuç bölücü ve Türkiye karşıtıdır. Haydi buyursunlar, gidişleri olsun da dönüşleri olmasın. Bunlar dışında yine giden olursa keyifleri bilir” hakaretlerinde bulundu.

KILIÇDAROĞLU’NU TEHDİT ETTİ

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Kılıçdaroğlu milletin huzurunda özür dilemeli, çürük siyasetinden pişman olduğunu belirtmelidir. Yoksa sonuçlarına katlanacak” diyerek tehdit etti. Bahçeli, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Tarihimize ‘kirli’ demek namertliktir, vatan ve millet sevgisinden nasipsizliktir. Kast ettiği Türkiye ve Türk milletinin tarihiyse önce Çanakkale'ye bakmasını, sonra da zillet emellerini gözden geçirerek aklını başına devşirmesini tavsiye ederim. Kılıçdaroğlu kendisiyle, kendi tarihiyle yüzleşebilir bizce sakıncası yoktur. Ancak Türk tarihiyle yüzleşmek, söylemek istediği buysa bu tarih Kılıçdaroğlu'nun tarihi değildir, buna hiç hakkı yoktur. Yozgat'ta başka, Diyarbakır'da başka konuşan siyasetçiye güven duyulamaz. Kılıçdaroğlu mertse ağzında ıslanan baklayı çıkarsın da görelim" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER