Babacan: Mafya siyaseti dizayn ederken Cumhurbaşkanı ittifak derdinde

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Mafya, siyaseti dizayn ederken Cumhurbaşkanı ittifak derdinde" sözleriyle mafya siyaset ilişkisine dikkat çekti.

Babacan: Mafya siyaseti dizayn ederken Cumhurbaşkanı ittifak derdinde

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Mafya, siyaseti dizayn ederken Cumhurbaşkanı ittifak derdinde" sözleriyle mafya siyaset ilişkisine dikkat çekti. Babacan, "Çok değil, 7 sene evvel 'Çeteler dönemi, mafya dönemi bitmiştir' diyen Cumhurbaşkanı, bugün illegal yapıların suça konu sözlerine tek kelime edemiyor. İttifak bozulur kaygısıyla, ortağının suça sahip çıkmasına ses çıkarmıyor" dedi.

Babacan, partisinin Kastamonu İl Kongresinde konuştu. Babacan organize suç örgürü lideri Alaattin Çakıcı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yazdığı mektuba hükümetten tepki gelmemesini eleştirdi. Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hem de MHP Lideri Bahçeli'yi hedef alan Babacan, "Türkiye, illegal yapılardan da bu yapıların arkasına saklanan siyasetçilerden de büyüktür" diye konuştu.

Babacan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

İTTİFAK BOZULUR KAYGISIYLA ORTAĞINA SES ÇIKARMIYOR

Mafya, siyaseti dizayn ederken Cumhurbaşkanı ittifak derdinde. Suçluluğu mahkemelerce sabit bulunmuş bir suç örgütü yöneticisi bir siyasetçiyi tehdit etti. Çok ağır hakaretlerde bulundu. Her konuda hemen anında açıklama yapan Cumhurbaşkanından bir ses duydunuz mu? Çok değil, 7 sene evvel 'Çeteler dönemi, mafya dönemi bitmiştir' diyen Cumhurbaşkanı, bugün illegal yapıların suça konu sözlerine tek kelime edemiyor. İttifak bozulur kaygısıyla, ortağının suça sahip çıkmasına ses çıkarmıyor.

İLLEGAL YAPILARIN ARKASINA SAKLANAN SİYASETÇİLER

İllegal yapıların siyaseti dizayn etme çabalarına müsaade etmeyeceğiz. Türkiye, illegal yapılardan da bu yapıların arkasına saklanan siyasetçilerden de büyüktür. Suç örgütlerinden, illegal yapılardan, ülkemizi 90’lı yıllara döndürmek isteyen karanlıktan 'Korkma Türkiye' diyoruz.

Alınan koronavirüs tedbirlerini de eleştiren Babacan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

ÖNLEM ALDIK DEMEK İÇİN GENELGE YAYINLADILAR

Salgınla mücadelede sırf önlem aldık demek için sonuç getirmeyecek bir genelge yayınladılar. Salgınla mücadele etmek için değil de sanki sadece ceza kesmek için genelge çıkarmışlar. Biz size önlem alın dediğimizde, milletimize ceza keserek kasayı doldurmanız için önlem alın demedik. Halkın sağlığı için önlem alın dedik.

VERİLERİ BİLİM KURULU'NDAN BİLE SAKLIYORLAR

Bir Bilim Kurulu üyesi çok enteresan bir açıklamada bulundu: 'Vaka sayılarını biz de bilmiyoruz, Kurula gelmiyor' dedi. Bilim Kurulu tavsiye üretecek, hükûmete doğrusunu söyleyecek. Verilerle oynamaya TÜİK’ten alıştılar da, görüş oluşturan Bilim Kurulu’ndan veriler saklanır mı? Sırf bu salgınla mücadele etmek için oluşturduğunuz Bilim Kurulundan, oradaki bilim insanlarından gerçekleri saklayamazsınız.

DAHA SALGIN ORTADA YOKKEN DEVLETİN CEBİNİ BOŞALTTILAR

Hazineyi boşaltıp, ülkeyi borç batağına soktukları için ekonomik önlem de alamıyorlar. Gelişmiş ülkeler gibi 'Siz yeter ki sağlığınızla ilgilenin' diyerek vatandaşımıza hibeler, destekler veremiyorlar. Çünkü daha salgın ortada yokken devletin ceplerini boşalttılar. Devletin sağ cebini de, sol cebini de, arka cebini de boşalttılar."

BABACAN: "HÜKÜMET GÖLGE ETMESİN YETER"

Babacan, Kastamonu İl Kongresinin ardından partisinin Sinop İl Kongresi'nde konuştu. Hükümeti sert sözlerle eleştiren Babacan, "Bu hükümetin işi gölge etmesin yeter. Çünkü, insanları korkutuyorlar, ürkütüyorlar" diye konuştu.

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Milliyetçilik, rakip siyasi parti liderlerinin illegal örgütler tarafından tehdit edilmesini alkışlamak değildir. Gerçek milliyetçilik bu ülkedeki herkesin hukuk güvenliğinin sağlanmasıdır. Gerçek Milliyetçilik, bu ülkedeki herkesin haklarını, kanun ve anayasa önünde savunmaktır" dedi. 

YETER Kİ ORTAKLIK BOZULMASIN

Bugün hala düşünceleri yüzünden yaptıkları yüzünden, yaptıkları haberler yüzünden özellikle cezaevinde olan insanlar var. Pandemi döneminde çıkartılan kısmi af düzenlemesinden bile, bu vatandaşlarımız faydalanmadı, faydalandırılmadı. Ama kim faydalandı biliyor musunuz? Geçtiğimiz günlerde bir siyasi parti liderini açıkça tehdit eden bir suç örgütü yöneticisi faydalandı. Adrese teslim kanuni düzenlemeyle faydalandı. Bu kişi Meclis'teki muhalefet partisinin ana muhalefet partisi liderine hakaret dolu bir mektupla açıkça tehdit etti. İktidarın küçük ortağından da, hemen bu kişiye destek açıklaması geldi. Büyük ortak ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı ise bugüne kadar bu konuda sessiz. Sırf iktidarın sürmesi için şahsi bekaları İçin artık o hukuksuzluklara, açıkça karşı duracak bir tabloyu da biz maalesef şu andaki iktidarda görmüyoruz. Ortaklık bozulmasın da, bütün bu yanlışların bütün bu suçu destekleyen tutumun, ben yanında durayım. Yeter ki şu ortaklık bozulmasın, çünkü değiştirdikleri bu sistem ile o küçük ortağa muhtaç kaldılar.

MİLLİYETÇİLİĞİN ARKASINA SAKLANIYORLAR

Ülkeye ne zaman bir zarar verseler, hemen bir milleyetçilik kalkanı çıkarıyorlar, onun arkasına saklanıyorlar. Çünkü Milliyetçilik, rakip siyasi parti liderlerinin illegal örgütler tarafından tehdit edilmesini alkışlamak değildir. Gerçek milliyetçilik bu ülkedeki herkesin hukuk güvenliğinin sağlanmasıdır. Gerçek Milliyetçilik, bu ülkedeki herkesin haklarını, kanun ve anayasa önünde savunmaktır. Gerçek milliyetçilik, her bir vatandaşın kendi hak ve özgürlüklerini doyasıya yaşayabileceği bir ortam oluşturmaktır. Gerçek Milliyetçilik, bu ülkede yaşayan herkesin başını dik tutabilmesini sağlamaktır. Milliyetçilik, vatandaşının çocuğunun geleceğinden kaygı duymadan başını yastığa koymasını sağlayabilmektir. Bu ülkenin vatandaşlarının alın teriyle birikmiş vergilerini lükse, şatafata harcamak değildir.

BİR ÜLKE NASIL OLUR DA YÜZDE 1 BİLE BÜYÜYEMEZ

Laf üretiyorlar, iş üretemiyorlar. Geçen sene, daha salgın yokken ülkenin büyüme oranı yüzde 0,9 idi. Yüzde 1 bile değil, açıklanan rakamlara inanıyorsak.Bir ülke nasıl olur da yüzde 1 bile büyüyemez, bütün Dünya büyürken? İşte ancak bu kötü yönetimle büyüyemez. 

GÖLGE ETMESİNLER YETER

Bu hükümetin işi gölge etmesin yeter. Çünkü, İnsanları korkutuyorlar, ürkütüyorlar. Hükümetin ağır gölgesi baskısı herkesin üzerinde. Ama bu hükümet gölge ediyor."(ANKA)

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER