Babacan bu kez Kürt sorununu çözeceğini iddia etti

Dün Diyarbakır’a yaptığı ziyarette Kürt sorununa değinmeyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Viranşehir’de yaptığı konuşmada iktidarın ‘dirilttiği’ Kürt sorununu çözeceğini iddia etti.

Babacan bu kez Kürt sorununu çözeceğini iddia etti

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partilileri ile Urfa’nın Viranşehir ilçesinde buluştu. Dün Diyarbakır’da gerçekleştirdiği programda Kürt sorununa hiç değinmeyen Babacan, Viranşehir’de ise Kürt sorununa dair “Vaktiyle çok yol kat etmiştik, ne yazık ki bu iktidar Kürt meselesini diriltti” dedi. Sorunların temelinde “demokrasi açığı” olduğunu söyleyen Babacan, kayyımlara ise değinmedi.

KAYYIM TEPKİSİ

“Türkiye’de hukuk ve demokrasi can çekişiyor” diyen Babacan şunları söyledi: “Halkın iradesi gasp ediliyor. Dün Diyarbakır’daydım. Türkiye’de ne yazık ki tam demokrasi yok. Tam demokrasi olmadığı için eşit vatandaşlık yok. Eşit vatandaşlık olmadığı için bu memleketin bir Kürt meselesi var. Vaktiyle çok yol kat etmiştik. Ne yazık ki bu iktidar Kürt meselesini diriltti. Çözmek bizim boynumuzun borcu. Biz çözeceğiz. Demokratik bir ülkede, şehirlerimizde seçmen iradesi gasp edilmez. Her adımımızı demokrasimizi güçlendirmek adına atıyoruz. Bolluğun ve bereketin yolu tam demokrasiden geçer. Sen vatandaşın hür, demokratik iradesinin üzerine kayyum atayacaksın ondan sonra ekonomiyi düzeltmeye çalışacaksın.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER