Ali Babacan'dan gözaltı açıklaması

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin “Kadın ve Adalet Eylem Planı”nı açıklamak üzere İstanbul’da basın toplantısı düzenledi.

Ali Babacan'dan gözaltı açıklaması

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Kurucular Kurulu üyesi Metin Gürcan’ın “siyasi casusluk” suçlamasıyla gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, “Bugünkü bu gelişme eğer siyasi bir nitelikteyse, eğer hedef partimize yönelik bir tutumsa veya hedef ülkenin bu ağır ekonomik kriz gündeminin üzerini örtmekse, şunu ifade etmek istiyorum ki bu tür olaylar, bu tür girişimler DEVA kadrolarını asla yıldıramaz. Deva kadrolarını yolundan alıkoyamaz” dedi.

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin “Kadın ve Adalet Eylem Planı”nı açıklamak üzere İstanbul’da basın toplantısı düzenledi. Babacan, basın toplantısının gündemine geçmeden önce DEVA Partisi’nin Kurucular Kurulu üyesi Metin Gürcan’ın “siyasi casusluk” suçlamasıyla gözaltına alınması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İstanbul Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı üzerine bu sabah Metin Gürcan’ın evinde arama yapılarak, gözaltına alındığını hatırlatan Babacan, şunları söyledi:

“EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE HUKUKU DESTEĞİ VERECEĞİZ: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020 yılındaki bir soruşturmasına dayanarak bu işlemin yapıldığı bilgisini almış durumdayız. Söz konusu soruşturmayla ilgili bizim hukukçu arkadaşlarımız konuyu çok yakından takip ediyor. Ben eşiyle, Senem Hanım'la telefonda görüştüm. Geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Hem ailesine olan desteğimiz hem de Metin Bey'e olan hukuki desteğimiz; şu anda yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu sürecin tamamen hukuki bir mecrada ilerlemesi gerektiğinin son derece önemli olduğunun, özellikle altını çizerek vurgulamak istiyorum. Ve bu hukuki süreçte de hukukçu arkadaşlarımızın, partimizin hukukçu arkadaşlarının Metin Bey'e sonuna kadar en güçlü desteği vereceğini de özellikle ifade etmek istiyorum.

BU TÜR OLAYLAR DEVA KADROLARINI ASLA YILDIRAMAZ: Konuyla ilgili, dosya ile ilgili daha detaylı bilgilere sahip olduktan sonra kuşkusuz kamuoyuna bu konuyla ilgili daha detaylı bilgiler vereceğiz. Ama şu anda elimizdeki bilgiler son derece sınırlı. Konu çok yeni olduğu için henüz detaylı bilgiye sahip değiliz ama hukukçu arkadaşlarımız meselenin üzerinde. Yalnız ben şunu özellikle söylemek istiyorum.

Bugünkü bu gelişme eğer siyasi bir nitelikteyse eğer hedef partimize yönelik bir tutumsa veya hedef ülkenin bu ağır ekonomik kriz gündeminin üzerini örtmekse şunu ifade etmek istiyorum ki bu tür olaylar, bu tür girişimler DEVA kadrolarını asla yıldıramaz. DEVA kadrolarının asla yolundan alıkoyamaz. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum.

Eğer bu işin arkasında bir siyasi niyet varsa siyasi motivasyonla yapılan bir işse ki bu tür gelişmeler de olabiliyor biliyorsunuz, buradan açık açık söylemek istiyorum ki biz yolumuza devam ediyoruz. DEVA kadrolarının asla yıldıramazlar. Metin Gürcan Bey'in de sonuna kadar hukuki desteğimizle beraber yanında olacağız. Gelelim bugünkü konumuza."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER