Akşener: Tarım Bakanı’nın da Tiktok’ta bir düetle istifa etmesini bekliyoruz

Berat Albayrak için "Kendisine acil şifalar diliyoruz" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Tarım Bakanı'nın da Tiktok'ta yapacağı bir düetle istifa etmesini bekliyoruz” dedi.

Akşener: Tarım Bakanı’nın da Tiktok’ta bir düetle istifa etmesini bekliyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir gün gecikmeyle gerçekleştirilen partisinin Meclis grup toplantısında konuştu.Amerika Birleşik Devletleri (ABD) seçimlerine değinen Akşener, "Bizim için önemli olan ABD'nin Türkiye ile ilişkileri. Bu açıdan bakınca Trump dönemi hiç de iyi değildi. Biden farklı mı olacak, onu zaman gösterecek. Trump döneminde ahbap-çavuş boyutuna indirgenen ilişkilerin yeniden milletlerarası bir kimlik kazanmasını umuyoruz. Diplomasi kişisel ahbaplıklar üzerinden değil liyakatli kadrolar üzerinden yürütülmelidir” dedi.

İKTİDARA DEPREM TEPKİSİ

Akşener, İzmir’de yaşanan deprem sonrası iktidar tarafından yapılan açıklamalara ilişkin ise şunları söyledi: "Vatandaşa akıl değil destek ver. Devlet üzerine biraz daha koyup yenisini yapsaydı demez, gelin birlikte yapalım der. Devlet kendi işini zor durumdaki vatandaşına yıkmaz, vatandaşının sırtındaki yükü alır, zor günler iççin topladığı deprem vergileri saçmaz. O beş müteahhidinizin yapı stokunu eritmek için kamu bankalarından sudan ucuz krediler verdiniz. Gelin vatandaşımıza da aynı imkanı tanıyın."

‘ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasını da gündemine alan Akşener, "Biliyorsunuz damat bakan gitti kendisine acil şifalar diliyoruz. Kendisinin gelişi de gidişi de bu ciddiyetsiz yönetim anlayışının devletimizin düşürüldüğü durumun ibretlik bir vesikasıdır. Eski damat bakanın istifa sürecinde sayın Erdoğan'ın internet ve sosyal medya yasaklarında neden bu kadar ısrara ettiğini daha iyi anladım. Damadı Instagram üzerinden istifa etti. Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminde artık her bakan kendine göre bir sosyal medya mecrası seçip oradan istifa ediyor” ifadelerini kullandı.

‘BÖYLE CİDDİYETSİZLİK OLABİLİR Mİ?’

Akşener, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli için de şunları söyledi: “Önümüzdeki süreçte kabinenin bir diğer ultra başarılı üyesinin yani Tarım Bakanı'nın da Tiktok'ta yapacağı bir düetle istifa etmesini bekliyoruz. Böyle bir ciddiyetsizlik olabilir mi? 18 yılda hiç mi devlet adabı öğrenmediniz."(Ankara/MA)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER