AKP’den istifa eden Ethem Sancak, Vatan Partisi’ne katılacak

AKP’den istifa eden Ethem Sancak, Vatan Partisi’ne katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın iş insanı Ethem Sancak, 2 Ağustos tarihinde düzenlenen bir törenle Vatan Partisi’ne katılacak. İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenecek katılım törenine Doğu Perinçek de katılacak.

30 Mart’ta Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen “Türkiye’nin güvenliği ve NATO” adlı konferansa katılan Ethem Sancak, “Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik. Taç giyen baş akıllanır. One minute olayında rest çektik. Batı’nın pranga sistemine kafa tutmaya başladık. Bunu devirebilmek için en son içimize sızdırdıkları FETÖ, 15 Temmuz darbesini yaptı. Biz milletimizin desteğiyle bunları yendik” demişti.

İndependent Türkçe’de yer alan habere göre, bunun üzerine Sancak AK Parti’den kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Sancak kararı beklemeden AK Parti’den istifa etmişti.

Doğu Perinçek de yaptığı açıklamalarda Sancak’ın iddiasını desteklemişti. Perinçek “‘Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik’ ifadesi gerçek.1996 yılında Rand Corporaion raporu var. Orada diyorlar ki Tayyip Erdoğan Başbakan olacak. Abdullah Gül Dışişleri Bakanı olacak. Hatta biz onu o zaman yayınladık. Cumhuriyet’te büyük bir söyleşi yaptık. Orada da belirttim. Bu bir gerçek, yani 2002 yılında Türkiye Amerika tarafından erken seçime götürüldü. Ve AK Parti hükümete getirildi” diye konuşmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER