AKP-MHP’den sonra Gelecek Partisi de Demirtaş’ı hedef aldı

ANKARA – AKP ve MHP’den sonra Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci de Selahattin Demirtaş’ı 6-8 Ekim olaylarının sorumlusu olarak göstererek, hedef aldı.

AKP-MHP’den sonra Gelecek Partisi de Demirtaş’ı hedef aldı
banner537

Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci,  düzenlediği basın toplantısında dokuz ilde belirledikleri il başkanlarını açıkladı.

Gündeme dair de değerlendirmede bulunan Temurci, Halkların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ilişkin açıklama yaptı. Demirtaş’ın “Devran” isimli kitabının tiyatro sahnesine taşınması sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından etkinliğe katılanlar hedef alınmıştı.

Soylu sonrası AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da dün gerçekleşen AKP grup toplantısında Demirtaş’ı hedef göstermişti.

DEMİRTAŞ’I HEDEF GÖSTERDİ

Temurci, Demirtaş’a ilişkin şu açıklamada bulundu: “Birçok arkadaşımız Güney Doğu’da Doğu Anadolu’da gitmediğimiz yer yok. Selahattin Demirtaş’tan bir barış güvercini birileri çıkartmaya çalışıyor. Bir tasnif yapayım. Bu mesele yargıda. Suçsuz yere bir saniye bile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kalmasına gönlümüz razı değil. Sahte lider oluşturma gayretlerini de tepkimizi ortaya koymamız lazım. Yargının vereceği karar başımız gözümüz üstünedir. Bu kardeşiniz Hendek’ler kazıldığında, oradaki insanlar evini barkını kaybettiğinde arkadaşlarıyla birlikte yardım eden bir kardeşiniz. Onlar niye o hale geldiler çok iyi biliyoruz. Demirtaş gerçekte kimdir hatırlamamız lazım. ‘Apo’nun heykelini dikeceğiz’ diyen kişiydi. Bizim bunu unutmamız mümkün değil. ‘PKK terör örgütü değildir’ diyordu Demirtaş. ‘Kandil bir barış merkezidir’ demişti. Bunları Demirtaş demişti. 6-8 Ekim olayları olduğunda dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun telkinlerine uymayıp vatandaşlarımızı sokağa döken ve 53 vatandaşımızın ölümüne yol açan, Yasin Börü de dahil, olan olayları tetikleyen, o sokağa çıkın talimatı veren kişinin adıydı Selahattin Demirtaş.

KÜRT KARDEŞLERİMİZLE HİÇBİR SORUNUMUZ YOK

AİHM’in verdiği kararlar var. Yargı suçsuz bulursa Gelecek Partisi olarak bir şey söylemek durumunda değiliz. Demirtaş’ın ‘Ben bunları söyledim, sizden özür dilerim 82 milyon’ demesi lazım. Yaptıklarının yanlış olduğunu bu milletle paylaşmadan birileri sahte kahramanlar oluşturma gayreti içerisindeyse millet bunu bir yere not ediyor. Kürt kardeşlerimizle hiçbir sorunumuz olamaz. Hiçbir bu ülkede Kürt vatandaşının bu ülkenin bölünmesini parçalanmasını istediğine dair kanaatimiz yok. Hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz. Demirtaş’ı parlatanlara karşı bu hatırlatmaları yapmamız lazım.”

‘KİMSE CEZAEVİNE GİRMESİN AMA …

Kimsenin bir saniye bile içerde kalmasını istemediklerini savunan Temurci, “Tiyatro oyunu. Onu yazan kim Selahattin Demirtaş. Hanımefendilerin o birbirine verdiği desteğe de eyvallah. Kimsenin zora girmesini de tasvip etmeyiz. Selahattin Demirtaş’ı yeniden cilalayıp bu yaptıklarını hiçbir tanesini paylaşmadan bir çalışma yapılıyorsa birinci beklentimiz. Önce çıkıp diyecekler ki ‘biz ders aldık’. ‘Terörle aramıza duvar örüyoruz’ diyecekler. PKK’yı yoldaş Kandil’i barış merkezi olarak görenlerle Türkiye’de siyaset yapmanın zorluğu ortadadır. Kürt kardeşlerimiz hiç merak etmesin. Şu anda MHP ile yol yürüyen iktidar partisine bakıyor güney doğu ve doğudaki kardeşlerimiz. ‘Biz bu siyasal hareketin içinde olamayız. AKP, AKP olma vasfını kaybetmiştir’ diyor. Çukur kazan HDP ile de yol yürümek istemiyor. Onun için 82 milyonu bir ve beraberdir” ifadelerini kullandı.(Ankara/MA)

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER