AKP'li Erdoğan ‘yargıda reform’ sözünü yineledi

Diyarbakır’da yapılan operasyon ardından “yargıda reform” sözleri tepki toplarken, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, bir kez daha “yargıda reform” yapacaklarını söyledi.

AKP'li Erdoğan ‘yargıda reform’ sözünü yineledi

 AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki 18'inci  MÜSİAD EXPO Fuarı'nda konuştu.

Salgınla mücadele konusunda gereken her şeyi yaptıklarını ileri süren Erdoğan, “Bilim insanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda atılması gereken adımları da atıyoruz. Devlet olarak tüm imkanları seferber ederek üretimi, ihracatı, ticareti, istihdamı ayakta tutuyoruz. Ekonomik sıkıntıları iş birliği ve dayanışmayla aşarak hedeflerimize ulaşabiliriz. Bunun için hepimize düşen görevler var. Salgının ikinci dalgasının dünyayı kasıp kavurduğu dönemde nispeten daha iyiyiz. Tüm imkanları seferber ederek üretimi, ihracatı ayakta tutuyoruz. Bu anlayış ile işçilerimizden yardıma muhtaç vatandaşlarımıza kadar her kesime el uzattık” dedi.

CHP’Yİ SUÇLADI

Salgın ve ekonomik sorunları hep birlikte aşılabileceğini kaydeden Erdoğan, herkese görevler düştüğünü belirtti. Erdoğan, “Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Merkez Bankamız, diğer kamu kurumlarımız, özel sektörümüz bundan sonra daha güçlü şekilde birlikte çalışacak. Demokrasi ve özgürlüklerimizin çıtasını yükseltecek hazırlıklar içindeyiz. 18 yıl boyunca bu ülkede yapılan her reformun altında bizim imzamız var. Anayasamızı demokrat ve özgürlükçü bir anlayış ile defalarca değiştirdik. Yeni anayasa ile kolları sıvadık ancak CHP'nin oyunbozanlığı sebebiyle netice alamadık. Karanlık mahfillerle başka gayretler içine girdikleri ortaya çıktı” diye konuştu.

BİR KEZ DAHA YARGI REFORMU SÖZÜ

Erdoğan, bir kez daha yeni reformlar için hazırlıkların sürdüğünü belirtti. “Yargı reformu” açıklaması ardından bu sabah hukukçulara ve demokratik kurumlara operasyon yapılması tepkiler toplarken, Erdoğan, “Yeni yargı paketleri ile ilgili hazırlıklar sürüyor, kısa sürede Meclis'e getireceğiz” dedi.

YİNE ACI REÇETE

“Bazı acı ilaçları içmemiz gerekiyor” diyen Erdoğan, faiz artırım kararının bu çerçevede olduğunu savundu. Erdoğan, “Faizlerin aşağı inmesini temin etmek hedefimizdir. Faiz sebeptir, enflasyon neticedir, bunu böyle bilin. Faiz her şeyden önce paradan para kazanmak sureti ile insanları sömürmektedir. Yeni ekonomi yönetimimiz ile birlikte tüm dikkatimizi buraya yöneltip ülkemizi bu kronik sancıdan kurtaracağız. Yurt dışındaki tasarruflarımızı mutlaka ülkemize getirmeliyiz. Varlık barışı konusunda gerek yurt dışı gerek yurt içi yastık altı netiniz varsa bunları sorguya tabi olmadan kayıt altına almamız ülkemiz için yeni bir ufuk sağlayacaktır. Ekonomide ve demokraside ülkemizi yeni bir yükseliş dönemine sokmakta kararlıyız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER