AKP İl başkanı bayramlaşma programında istifa etti

AKP Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, partisinin düzenlediği bayramlaşma programında istifa ettiğini duyurdu. Ceyhun, istifasına gerekçe olarak "yoruldum" dedi.

AKP İl başkanı bayramlaşma programında istifa etti

AKP Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, partisinin düzenlediği bayramlaşma programında istifasını açıkladı.

Sebahattin Ceyhun, istifasına gerekçe olarak “yoruldum” dedi.

Kütahya Ajansı’nın aktardığına göre Ceyhun, 2,5 yıldır il başkanlığı görevini yaptığını söyledi ve “Açıkçası niyetimiz bir dönem yapıp görevi devretmekti. Pandemi ve sonrasındaki süreç hepimizi yordu. 2023’e daha enerjik yeni bir başkan ve yönetimi ile gidilmesinin daha uygun olduğunu düşündüm” diye konuştu.

GENEL MERKEZ İSTİFAYI KABUL ETTİ

Ailesine ve özel işlerine zaman ayıramadığını söyleyen Ceyhun, şunları söyledi:

“Çünkü siyaset 24 saatlik bir iş. Bu nedenlerle genel merkezimizden görevden affımı talep ettim, onlar da anlayışla karşıladılar. Bu kararımızı açıklamayı Ramazan ayı sonuna bırakmıştık. Bu zamana kadar da görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık.

Bu zorlu süreçte desteklerini her zaman yanımda hissettiğim yönetim kuruluma, tüm kademe teşkilatlarıma, milletvekillerime, bürokrasimize dostlarıma, hemşerilerime, özellikle de eşime ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum.

Hep davamızın yanında olduk öyle olmaya, 2023 seçimlerinin öneminin bilinciyle davamız için koşmaya devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışı, makamlar geçici. Baki olan davamız. Böyle onurlu bir göreve bizleri layık gören Cumhurbaşkanımıza, Genel Merkez Teşkilatlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin. Saygılar sunuyorum. Tüm hemşerimizin bayramlarını kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER