Ahmet Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye randevu yanıtı: 'ser seran ser çavan'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, parlamenter sistem teklifini paylaşmak için talep ettiği randevuya ret yanıtı veren MHP'li Bahçeli’ye Siirt’ten seslendi. Davutoğlu konuşmasında, “Bizimle görüşmelerine hala 'Serok Ahmet' takıntısı engel oluyorsa 'ser seran ser çavan' (Başım gözüm üstüne) diye cevap veririz” dedi.

Ahmet Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye randevu yanıtı: 'ser seran ser çavan'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirerek, "Aynı iktidarın içinde birinin yaptığını diğeri yıkıyor. Hayaller reform, gerçekler beşinci sınıf mafya düzeni" dedi. 

Partisinin Siirt İl Kongresi'nde konuşan Davutoğlu, hükümetin koronavirüs salgını ile mücadelesini eleştirdi. Davutoğlu, "Sağlık sistemimiz büyük bir baskı altında. Varsa yoksa ekonomimiz uçuyor, sağlık sistemimiz mükemmel, dünyanın en başarılı Korona mücadelesini biz yapıyoruz, bütün dünyaya yardım yapıyoruz. Yahu bu nasıl hastalıklı bir ruh halidir" diye konuştu. 

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

BAHÇELİ'YE RANDEVU YANITI

“Bu toprakların örfünde ve töresinde kapıyı çalan misafire hayır demek yoktur; selam verenin selamını şartlı almak da yoktur. Ayrıca bugün parlamenter sistemin adını bile duymak istemeyen Sayın Bahçeli’ye kendi programlarını okumasını tavsiye ediyorum. Kendi programlarında hala parlamenter demokrasi yazanlar bizimle parlamenter demokrasiyi görüşmekten kaçınıyorlarsa onlara önce kendinizle tutarlı olun deriz. Yok bizimle görüşmelerine hala 'Serok Ahmet' takıntısı engel oluyorsa ona da “Ser seran ser çavan” diye cevap veririz. Bize Mr. Prime Minister diye hitap edilmesinden rahatsız olmayanlar bu toprakların saf dili olan Kürtçe ile 'Serok Ahmet' diye hitap edilmesinden rahatsız oluyorsa onlara da bu aziz vatanda yaşayan her insanı, o insanın dilini, dinini, mezhebini, örfünü, töresini, adetini sevmesini tavsiye ederiz. Kan ve ırk değil ülke milliyetçiliği olan vatanseverlik vatan üzerinde yaşayan herkesi sevmekle ve herkes saygı göstermekle olur. Bana saygı ile 'Serok Ahmet' diye seslenen aziz vatandaşlarıma bir kez daha haykırarak ben 'Ser seran ser çavan' diyorum.”

'HANGİSİ ERDOĞAN HANGİSİ İKTİDAR'

"İnsan hakları dediniz, ertesi gün Diyarbakır’da yine kelepçe, yine soruşturma, yine 1990’lar manzaraları. Ağzınızdan seneler sonra adalet kelimesi çıktı ertesi gün affedip serbest bıraktığınız bir yeraltı dünyası lideri ortağınızla birlikte ana muhalefet partisi liderini ağza alınmayacak küfürlerle tehdit etti. Çıkıp bir tek cümle söyleyebildiniz mi? Yıllar sonra hukuk dediniz ertesi gün milyarları gömüp İstanbul’u İstanbul olmaktan çıkaracak projenize karşı çıkan belediye başkanına akla ziyan soruşturma başlatıldı. Çıkıp bir tek cümle söyleyebildiniz mi? Geçen hafta faiz artırmanın ekonomiye nasıl zarar vereceğini söylediniz, ertesi gün faizler yüzde 15 çıkarıldı. Çıkıp bir tek cümle söyleyebildiniz mi? Hangisini savunuyorsunuz? Hangisi Erdoğan hangisi iktidar. Faizlere karşı çıkan Erdoğan faizleri artıran Erdoğan’a karşı."

'İKTİDARI YENİ FETÖ'LER Mİ ESİR ALDI?'

"İnsan hakları reformu yapacağız diyen Erdoğan, karşısında kimi bulsa terörist deyip karakola götüren yargı ve İç İşleri Bakanı. Hukuk reformu yapacağız diyen Erdoğan, karşısında bu mafya düzeni devam edecek diyen ortağı. Millet sizin bu ciddiyetsizliğini hak edecek ne yaptı. Bu adımları kim atıyor? Siz mi atıyorsunuz yoksa görünen ve görünmeyen ortaklarınız mı? Biriniz reform diyor diğeri statüko. Biriniz hukuk diyor diğeri mafya. Biriniz adalet diyor diğeri baskı. Bu nasıl bir iktidar fotoğrafı. Biz bu manzarayı iyi biliriz. Yeni FETÖ’ler mi esir aldı iktidarı."

'HAYALLER REFORM, GERÇEKLER 5'NCİ SINIF MAFYA DÜZENİ'

"Aynı iktidarın içinde birinin yaptığını diğeri yıkıyor. Hayaller reform, gerçekler beşinci sınıf mafya düzeni! Hayaller tam bağımsız Türkiye, gerçekler Küresel güçlere uygun değişiklikler! Hayaller koalisyonsuz tek başına Erdoğan iktidarı, gerçekler eski Türkiye’nin bütün artıklarının yönettiği bir gizli koalisyon. Sayın Erdoğan millete acı reçete yazmayı bıraksın önce kendisine görünen ve görünmeyen ortaklarının yazdığı acı reçeteyi millete açıklasın."

'LAF ANLATMAK DEVEYE HENDEK ATLATMAKTAN ZOR'

"Korona salgını şimdi yine aldı başını gitti. İlk günden kendilerine defalarca söyledik: Şeffaflık yaşatır, karartma öldürür. Bunlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Sonuçta ülkeye yazık ettiler, ülkeye. Bu iktidar açık bir şekilde ben ne vatandaşı ne bilimi ne de yaşanan felaketi ciddiye almadılar. "

'BU NASIL HASTALIKLI BİR RUH HALİDİR?'

"Sağlık sistemimiz büyük bir baskı altında. Varsa yoksa ekonomimiz uçuyor, sağlık sistemimiz mükemmel, dünyanın en başarılı Korona mücadelesini biz yapıyoruz, bütün dünyaya yardım yapıyoruz. Yahu bu nasıl hastalıklı bir ruh halidir. Bir iktidar kendisini durmadan, bıkmadan ha bire bu şekilde nasıl övüp durur. Anladık, salgını yönetmek yerine sayıları yönetmenin derdine düşmüşsünüz. Bakın aynısını ekonomide yaptınız ülkeyi iflasa sürüklediniz. Siz işinizi düzgün yapın millet takdir eder, millet. Ama bunların milletle bir işi kalmadı kardeşlerim. Milleti unutalı çok oluyor, çook. Milleti sadece bir tek yerde hatırlıyorlar artık. Nerede biliyor musunuz? Acı reçetede, acı reçetede."

'KENDİ KENDİSİNE MUHALİF'

"Bakın Sayın Erdoğan daha dün çıktı “faiz sebep enflasyon neticedir” demeye devam etti. Ne yapıyorsunuz Allah aşkına? Milletin aklıyla mı dalga geçiyorsunuz? Siz bu yaklaşımla hangi reformu yapacaksınız. Kendi kendisine muhalefet eden bir iktidar nasıl bir garabettir. Faizleri siz artırdınız Sayın Erdoğan! Türkiye’nin en yüksek faizlerini ödeyen hükümeti sizin hükümetiniz. Milletin alın terini faize gömen sizin hükümetiniz. Milyonlarca vatandaşın emeğini faizciye aktaran yönetim sizin yönetiminiz. "(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER