TTB Başkanı Adıyaman: Doktorlar hastalarının sonuçlarını öğrenemiyor

TTB Başkanı Sinan Adıyaman, “Testler 214 merkezde yapılıyor şimdi. Doktor arkadaşlar hastalarının test sonuçlarını öğrenemiyor. Ne saklıyorsunuz?” dedi.

TTB Başkanı Adıyaman: Doktorlar hastalarının sonuçlarını öğrenemiyor
banner537

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Sinan Adıyaman,  Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin Türkiye'deki seyriyle ilgili olarak RS FM'de değerlendirmelerde bulundu.

Ankara, Erzurum, Rize ve Malatya valileri ile Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlarının yaptıkları açıklamalarla verilerin bir birine uymadığına dikkat çeken Adıyaman,  “ Testler 214 merkezde yapılıyor şimdi. Doktor arkadaşlar hastalarının test sonuçlarını öğrenemiyor. Onlar bakanlıkta bir merkeze gidiyor ve 2- 3 kişi biliyor. 'Şeffaflık' diyorsanız bu gizlilik niye? Bu merkezlerle neden gizlilik sözleşmesi imzalıyorsunuz? Ne saklıyorsunuz? Bu rakamların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Test sayıları, kaç pozitif çıktı, kaç negatif var? Bir tek Sağlık Bakanı’nın kendisi ve 2- 3 bürokratın bilmesiyle pandemiyle mücadele olmaz."

‘ANKARA’DA YOĞUN BAKIMDA YER YOK’

Ankara’da öğretim üyesi olduğunu hatırlatan Adıyaman, "Ankara’da öğretim üyesiyim. 200 hastam var, hastaneye yatırmak için 2- 3 gün bekliyorum hastalarımı. Yoğun bakımlarda yer yok. İnsanlar normal servis yataklarında hayatlarını kaybediyorlar. Ankara’da kamuda çalışan diş hekimi arkadaşlarımız var filyasyona katılıyorlar onlar bu testleri yapıyorlar. Gelen bilgiler günlük 2 bin vaka civarında Ankara’da. Neyi saklıyorsunuz ki? İnsanlar ölüyor. Hekimler, sağlık çalışanları ölüyor. Gerçekleri söyleyin ki insanlar ona göre tedbirini alsınlar. Bilim Kurulu biz danışma kuruluyuz zaten diyor o zaman niye orada kalıyorsunuz diye soruyor arkadaşlar.”

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 21:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER