Sağlık Bakanı Koca'dan 'BioNTech' uyarısı

Sağlık Bakanı Koca, BioNTech aşısının uygulama sürecine dikkat çekerek randevuların aksatılmaması yönünde uyarıda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca'dan 'BioNTech' uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşısının uygulama sürecine dikkat çekerek randevuların aksatılmaması yönünde uyarıda bulundu.

Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Her BioNTech aşı flakonunda 6 kişilik, yani 6 doz aşı bulunuyor. Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 saat içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın."

Her BIONTECH aşı flakonunda 6 KİŞİLİK, yani 6 doz aşı bulunuyor. Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 SAAT içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) June 11, 2021

Ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar aşılanıyor

Bakan Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ulaşım faaliyetlerinde çalışanların aşılanmasına başlanılacağını belirtti.

"Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programımıza dahil oluyor. Yarından itibaren aşılarını olabilirler."

Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programımıza dahil oluyor. Yarından itibaren aşılarını olabilirler.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) June 11, 2021
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER