Kılıçdaroğlu: Hrant Dink’in tetikçisi hapiste ama gerçek katiller henüz aydınlığa çıkarılmadı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "İktidarımızda bazı karanlık güç odaklarıyla mücadele edeceğimizi ve daha sonra mağdurlarla helalleşeceğimizi anlatmak için buraya geldim. Karanlık mihraklarla mücadele etmek ve daha sonra helalleşmek temel hedefimiz olmalı. Hrant Dink'in tetikçisi hapiste ama gerçek katiller henüz aydınlığa çıkarılmadı." dedi.

Kılıçdaroğlu: Hrant Dink’in tetikçisi hapiste ama gerçek katiller henüz aydınlığa çıkarılmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Şişli’de Hrant Dink Vakfı’nı ziyaret ederek Rakel Dink ve Arat Dink ile görüştü.

Agos gazetesi genel yayın yönetmeni Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de silahlı saldırgan Ogün Samast tarafından sokak ortasında öldürülmüştü.

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrasında şu açıklamayı yaptı:

İktidarımızda bazı karanlık güç odaklarıyla mücadele edeceğimizi ve daha sonra mağdurlarla helalleşeceğimizi anlatmak için buraya geldim. Büyük acılar yaşanan bir ülkeyiz, bunu hak etmiyoruz. Karanlık mihraklarla mücadele etmek ve daha sonra helalleşmek temel hedefimiz olmalı. Hrant Dink’in tetikçisi hapiste ama gerçek katiller henüz aydınlığa çıkarılmadı.

Rakel Hanım’ın çok güzel bir sözü var, ‘Bir çocuktan bir katil yaratan o derin karanlık’… Çetelerle, yer altı dünyasıyla iş birliği yapan o derin karanlığı mutlaka aydınlatmalıyız. Ve devletin içine çöreklenen kişileri devletin içinden çıkarmamız lazım.

Eğer bir miras bırakacaksak bu güzel ülkeye; o mirasım sevgi olacak ve barış olacak. Sevgiyle ve barışla hep birlikte kucaklaşacağız.

Bizi kabul ettiği için Rakel Hanım’a çok çok teşekkür ederim. Acılarını biliyorum, yaşadığı acıların farkındayım.

Eğer bir çocuğu karanlık bazı odaklar kurşun sıkar hale getiriyorsa o karanlık odakların mutlaka aydınlığa çıkartılması lazım. Bunun mücadelesini hep birlikte yapacağız ve bunu gerçekleştirdikten sonra da gelip buraya helalleşmeyi sağlayacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER