Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir’de Toplu Açılış Ve Temel Atma Törenine Katıldı

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinde toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.Bakan Avcı, törende yaptığı konuşmada, toplam maliyeti 5,5 milyon liranın üzerinde olan önemli yatırımları Eskişehir’in...

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir’de Toplu Açılış Ve Temel Atma Törenine Katıldı
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesinde toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Bakan Avcı, törende yaptığı konuşmada, toplam maliyeti 5,5 milyon liranın üzerinde olan önemli yatırımları Eskişehir’in nadide ilçesi Sarıcakaya’ya kazandırdıklarını söyledi.

Eskişehir’in dört başı mamur bir şehir olması için bugüne kadar birçok tesis, park, okul, hizmet binasının açılışını yaptıklarını, temellerini attıklarını belirten Avcı, “Sarıcakaya ilçemize son iki yıl içinde imam hatip okulu ek binası ve spor salonu, anaokulu, ilçe emniyet müdürlüğü hizmet binası, Türk kültür evi, çok programlı lise kız öğrenci yurdu, Sarıcakaya Demirköy arası enerji nakil hattı gibi önemli yatırımlar yapıldı. Yapılacak olan Türk kültür evi sayesinde ilçemizdeki en büyük eksikliklerden birisi olan 100 kişilik konfirans salonu, kütüphane, bilgisayara odası ve kafetarya ilçemize kazandırılmış olacak. Çevre köy ve kasabalardan gelen kız öğrencilerimiz 100 kişilik nezih bir kız öğrenci yurdunda ulaşım sorunu olmadan eğitimlerine devam edebilecekler. 2014 yılı yol yapımı planına alınan Sarıcakaya-Eskişehir daha doğrusu Eskişehir-Sarıcakaya-Mihalgazi ve Nallıhan yolunu tamamlanması hemşehrilerimizin layık olduğu bir hizmete daha kavuşacak. Bu yolun 25 kilometresi bölünmüş yol olarak yapılacak. Sebze ve meyve yolu olan Sarıcakaya’mıza son iki yılda 35 milyonun üzerinde bir yatırım yapılmış olacak. Sarıcakaya böylece gelişecek, büyüyecek, güçlenecek ve inşallah yarınlara emin adımlarla yürüyecek” dedi.

“MİLLET SEVDASI İLE YOLA ÇIKAN HÜKÜMETİMİZ DAHA GÜZEL BİR TÜRKİYE HAYALİ İLE BİRÇOK DEĞİŞİME, GELİŞME, YENİLİĞE İMZA ATTI”

“Millet sevdası ile yola çıkan hükümetimiz daha güzel bir Türkiye hayali ile birçok değişime, gelişme, yeniliğe imza attı” diyen Bakan Avcı, şöyle devam etti:

“Hayır dualarınızı her zaman yanımızda yüreğimizde hissediyoruz. Sizin hayır dualarınızla zor işler kolaya dönüyor. Millet sevdası ile yola çıkan hükümetimiz daha güzel bir Türkiye hayali ile birçok değişime, gelişme, yeniliğe imza attı. Eskişehir’in gelişimine ve değişimine her zaman güç veren başta Başbakanımız olmak üzere şehrimizin okul, yurt, demiryolu, hastane, park, spor tesisi gibi yapılmasında emeği geçen tüm bakanlıklarımıza teşekkür ediyorum.”

Törene, Bakan Avcı’nın yanı sıra Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER