AKP’den Kaşıkçı davası itirafı: ‘Gelecek para Erdoğan’ın cebine mi girecek?’

AKP'li üst düzey yetkili: Sonuç olarak evet para da gelir. Ama esas mesele bu değil. Zaten bu para Erdoğan'ın cebine mi girecek? Büyük konuşmak için güçlü olmak gerekiyor. Ayrıca Cemal Kaşıkçı Erdoğan hayranı biriydi. Onun dostları Türkiye'nin bu kararını anlayışla karşılıyor.

AKP’den Kaşıkçı davası itirafı: ‘Gelecek para Erdoğan’ın cebine mi girecek?’

AKP’lü üst düzey bir yetkili Gazeteci Cemal Kaşıkçının 2 Ekim 2018’de Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesine ilişkin dava dosyası Suudi Arabistan’da devredildiği için bu ülkeden para geleceğini itiraf etti. AKP’li yetkili ‘Sonuç olarak evet para da gelir. Ama esas mesele bu değil. Zaten bu para Erdoğan’ın cebine mi girecek?’ dedi.

Halk TV’de yer alan habere göre, ismi açıklanmayan üst düzey yetkili, Veliaht Prens  Muhammed bin Selman’ın o dönemde Türkiye’ye ‘Her şeye varım’ dediğini belirterek Konu kamuoyunda ‘Türkiye’ye Suudi Arabistan’dan para gelecek’ diye tartışılıyor. Bu çok sığ bir bakış açısı. Sonuç olarak evet para da gelir. Ama esas mesele bu değil. Zaten bu para Erdoğan’ın cebine mi girecek? Zaten Erdoğan’a sorarsan ekonomimiz kötü değil ki” ifadelerini kullandı.

Aynı yetkili şunları söyledi:

Büyük konuşmak için güçlü olmak gerekiyor. Bizim bir yaptırım mekanizmamız yok. Bu dosya gitti diye ‘Prens Selman aklandı’ diye bir şey yok. Birçok tüccarımız zor durumda. İnsanlar rahatsız. Kesenize dokunulursa rahatsız olmaz mısınız? Uluslararası ilişkiler böyle yürütülmez. Ayrıca Cemal Kaşıkçı Erdoğan hayranı biriydi. Onun dostları Türkiye’nin bu kararını anlayışla karşılıyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER