İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde İBB Emekçileri Lisesi Temel Atma Töreni gerçekleştirdi. Törende konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatay'a dair açıklamalarına tepki gösterdi. 

ERDOĞAN’A TEPKİ

Özel, "Depremin 2 gün sonrasında ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı, ‘Hiç kimse merak etmesin. Deprem konutu ihtiyacı 600 binin üzerinde. Hepsini 1 yıl içinde teslim edeceğim. Bu devlet sözünü güvenin’ diyerek hem devlet gücünü bir siyasi partinin çıkarlarına tahvil etmeye, hem devletin gücünü olduğundan farklı göstererek, hem de 1 yıl sonrasında tutamayacak sözler vererek ilk günden niyetinin ne olduğunu birkaç ay sonra yaklaşan seçimi gözeterek vermişti” ifadelerini kullandı.

Özel, “Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’da sarf ettiği sözler üzerinden aslında hepimizin bildiği ama belki bir çocuk kral çıplak der de görünür derken, kralın çırılçıplak kendini ifşa ettiği o manzara…” diye konuştu.

Tahliye edilen siyasetçiler bir arada: Demokrasiyi inşa zamanı Tahliye edilen siyasetçiler bir arada: Demokrasiyi inşa zamanı

Özel, şöyle devam etti: “Diyor ki kral ‘Merkezi yönetimle yerel yönetim uyum içinde olmazsa hizmet gelmez.’ Sonra bakıyor Hataylıların gözünün içine, ‘Geldi mi?’ diyor. ‘Bana oy vermediğiniz için size hizmet etmedim, vermezseniz etmem’ diyerek dünya siyaset tarihinin en utanç verici şantajını milletimizin yüreğine havale ediyorum. Yazıklar olsun.”