AKP’li belediye Niyazi Koyuncu’nun konserini yasakladı

AKP'li Pendik Belediyesi, usta sanatçı Kazım Koyuncu'nun kardeşi müzisyen Niyazi Koyuncu'nun konserini iptal etti. Belediyenin gerekçesi "müzisyenin kurumun görüş ve değerlerini paylaşmaması" olarak gösterildi.

AKP’li belediye Niyazi Koyuncu’nun konserini yasakladı

AKP’li Derince Belediyesi’nin Kürt sanatçı Aynur Doğan’ın konserini yasaklaması, akabinde Muş Valiliği tarafından Metin-Kemal Kahraman’ın konserinin iptal edilmesine yönelik tepkiler devam ederken yasak kararlarına bir yenisi daha eklendi.

Usta sanatçı Kazım Koyuncu’nun kardeşi müzisyen Niyazi Koyuncu’nun konseri de AKP’li belediye tarafından iptal edildi.

AKP’li Pendik Belediyesi, Niyazi Koyuncu’nun 24 Mayıs’ta vereceği konseri iptal etti.

‘GEREKÇE DEĞER YARGILARI’

Niyazi Koyuncu yaptığı paylaşımda, “müzisyenin kurumun görüş ve değerlerini paylaşmaması” ifadeleri ile yasağın gerekçelendirildiğini duyurdu.

Koyuncu şunları söyledi:

“Pendik Halk Eğitim Merkezi’nin 25.05.2022 tarihinde Sahil Meydanı’nda düzenleyeceği etkinlikte sahne almam Pendik Belediye Başkanlığı tarafından engellenmiştir. Belediye, iptal gerekçesi olarak kurumlarının ‘değer yargılarını ve görüşlerini’ paylaşmayan bir müzisyenin, Pendik meydanlarında konser yapmasına müsaade edilemeyeceğini sunmuştur” ifadelerini kullandı.

Koyuncu, yasağa ilişkin ”Tüm yasaklara ve ötekileştirme çabalarına rağmen şarkılarımızı hep birlikte ve daha gür söylemeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER