Van'da Kayyımın korumalarından ‘niye ayağa kalkmadın’ gözaltısı

SES Merkez Yönetim Kurulu, Van’da bir kamu kurumunda görevli Agit Demirkan’ın adlı üyesinin İpekyolu Belediyesi Kaymakamı ve Kayyımı Sinan Aslan’ın karşısında ayağa kalkmadığı için darp edilerek gözaltına alındığını duyurdu.

Van'da Kayyımın korumalarından ‘niye ayağa kalkmadın’ gözaltısı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Merkez Yönetim Kurulu, Van’da Şerif Onat Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli Agit Demirkan’ın, İpekyolu Belediyesi Kayyımı Sinan Aslan’ın karşısında ayağa kalkmadığı için korumaları tarafından darp edilerek gözaltına alındığını belirtti.

ÖNCE DARP SONRA GÖZALTI

SES, “İdarecilerin ve Mülki Amirlerin Baskısı Emekçileri Canından Bezdiriyor” başlığıyla yaptığı açıklamada, Van Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Şerif Onat Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli çocuk gelişimci Agit Demirkan’ın İpekyolu İlçe kaymakamı Sinan Aslan’ın karşısında ayağa kalkmadığı için kaymakamın korumaları tarafından darp edilerek gözaltına alındığını belirtti. “Üyemize yönelik bu hukuksuzluğu ve şiddeti kınıyoruz” denilen açıklamada, “Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine yönelik şiddet, mobbing sistematik hale getirilmiş ve kanıksanmamız istenmektedir. Mülki amirler ve idareciler emekçilere kapıkulu ve marabaları gibi hatta köleleri gibi yaklaşmaktadır” ifadelerine yer verildi.

KAYYIM AÇIKLAMASI

İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediyesi Kayyımı Sinan Aslan ise yaptığı açıklamada, “Agit Demirkan bence talimat almıştı. Ziyaretimde diğer personelle birlikte Demirkan’a da kendinizi tanıtabilir misiniz? dedim. ‘Ben saygı duyacağım bir insana kendimi tanıtırım’ diye karşılık verdi. 15 yıldır bu mesleği yapıyorum ve ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. İyi niyetle yaklaşmıştım ve çok üzüldüm. Provokatif bir şekilde ve beni küçük düşürmek için böyle yaptı. Gözaltına alınmadı sadece arkadaşlar onu uzaklaştırdı” diye belirtti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2021, 01:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER