Van'da ‘İntihar etti’ denilen Çiğdem katledilmeye çalışılmış: Fail serbest

Nisan ayında intihar ettiği öne sürülen Çiğdem Ergin’in evli olduğu Sinan Ergin tarafından katledilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Fail daha önce gözaltına alınmış ve adli kontrol şartı ile de serbest bırakılmıştı.

Van'da ‘İntihar etti’ denilen Çiğdem katledilmeye çalışılmış: Fail serbest

Van’da 24 Nisan tarihinde evinin üçüncü katından şüpheli bir şekilde düşerek ağır yaralanan Çiğdem Ergin’in (23) evli olduğu Sinan Ergin tarafından katledilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Olayla ilgili gözaltına alınan Sinan Ergin, ifadesinde Çiğdem’in “intihar” ettiğini öne sürmüş akabinde sevk edildiği hakimlikçe de adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Günler sonra tedavi gördüğü hastanede bilincinin açılmasıyla birlikte ifadesi alınan Çiğdem, Sinan Ergin tarafından katledilmeye çalışıldığını anlattı. 

İddianame hazırlandı, fail serbest

Bunun üzerine Van Cumhuriyet Başsavcılığı adli kontrol şartı ile serbest bırakılan fail Sinan Ergin hakkında “eşi kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. İddianamenin Van 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmesi üzerine tutuksuz yargılanan failin önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkması bekleniyor. 

Öte yandan katledilmeye çalışılan Çiğdem’in tedavisi sürerken, felç kalma riski bulunduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER