Zam Protestolar sürüyor: Hükümet istifa

İdil ve Uludere'de elektrik zammını protesto eden yüzlerce kişi, “Bizi Kovid-19 öldürmüyor, DEDAŞ öldürüyor” diyerek, hükümeti istifaya çağırdı.

Zam Protestolar sürüyor: Hükümet istifa

Şırnak’ın İdil ilçesinde bir araya gelen yüzlerce kişi, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (DEDAŞ) elektriğe yaptığı zamları protesto etti. Sanat Sokağı’nda bir araya gelen yüzlerce kişinin zamlara karşı yapmak istediği açıklama, koronavirüs salgını gerekçesiyle polislerce engellendi. Polis engellemesine tepki gösteren yurttaşlar, “Bizi Kovid-19 öldürmüyor, DEDAŞ öldürüyor” dedi. Polislerin yurttaşlara “Şikâyetlerinizi devlete yapın” demesi üzerine, yurttaşlarda, “Devleti devlete mi şikayet edelim” diyerek tepki gösterdi.

‘HÜKÜMET İSTİFA’

Bir süre polisle yapılan tartışmaların ardından yurttaşlar, “Hükümet istifa” ve “Soyguna hayır” sloganlarıyla İstiklal Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. DEDAŞ temsilciliğine doğru yürümek isteyen kitleye müdahale eden polis, yurttaşlara biber gazıyla saldırdı. Yaşanan kısa süreli arbedenin ardından yürüyüş sonlandırıldı.

ULUDERE

Uludere ilçesinde de bir araya gelen yüzlerce kişi, elektrik zamlarını protesto etti. “Hükümet istifa” sloganları eşliğinde DEDAŞ Uludere temsilciliği önüne yürüyen kitle, zamların bir an önce geri çekilmesini istedi.(Şırnak/MA)

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2022, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER