Yüksekova eski eşbaşkanı Van'da cezaevinde darp edildi

HAKKARİ – HDP Yüksekova eski ilçe eşbaşkanı Fikret Turgut’u ziyaret eden ailesi Turgut’un cezaevinde gardiyanlar tarafından darp edildiğini belirtti.

Yüksekova eski eşbaşkanı Van'da cezaevinde darp edildi
banner537

Hakkari’de 3 yıl önce “örgüt üyeliği” suçlaması ile tutuklanan ve Van F Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Yüksekova eski ilçe eşbaşkanı Fikret Turgut’u ziyaret eden ailesi Turgut’un darp edildiğini iddia etti.

‘AĞABEYİM GARDİYANLAR TARAFINDAN DARP EDİLDİ’

Konu ile ilgili açıklama yapan Turgut’un kardeşi Fahrettin Turgut, “4 Şubat günün Van F Tipi Cezaevi’nde bulunan ağabeyim Fikret Turgut’u ziyarete gittik. Ziyaret sonrası gardiyanların ağabeyimi darp ettiğini geçen Pazar günü yaptığı telefon görüşmesinde öğrendik. Ağabeyim 3 yıldır örgüt üyeliği suçlaması ile içeride tutuluyor. Biz kendisini ziyaret ettikten sonra gardiyanlar tarafından darp edildiğini avukatına bildirmiş. Ağabeyim bu yüzden Van Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış ve darp raporu alınmış. Ağabeyimin neden darp edildiğini bilmiyoruz. Sağlığı halkında endişeliyiz. İnsan Hakları Derneği’nin ve hukukçuların bu durumla ilgilenmesini istiyoruz” dedi.(Hakkari/MA)

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER