Yoksulluk ve işsizlik 5 liralık banknotta: İki ekmek aldım, param bitti

Konya’da 5 liralık banknotun üzerine yazılan "Son param. Fırından iki ekmek aldım param bitti. Ne acı... :(" notu ülkedeki yoksulluğu ortaya koydu.

Yoksulluk ve işsizlik 5 liralık banknotta: İki ekmek aldım, param bitti

AKP’nin en çok oy aldığı için “kalesi” olarak adlandırılan Konya’da işsiz bir vatandaşı 5 liralık banknot üzerine yazdığı 3 cümlelik yazı, Türkiye’de işsizliğin ve yoksulluğun boyutunu gözler önüne serdi.

Vatandaş 5 liralık banknot üzerine, “Konya’da geçen ay işten çıkarıldım. Cebimdeki son param. Bu 5 lira, son param. Fırından iki ekmek aldım. Param bitti. Ne acı… :(” yazdı.

‘BU VATANDAŞ ŞİMDİ NE YAPSIN? NE YESİN?’

Paranın fotoğrafını paylaşan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Hakikaten ne acı bir durum değil mi? Bu vatandaş şimdi ne yapsın? Ne yesin? Ne içsin? Hani sosyal devlet anlayışı?” ifadelerini kullandı.

BANKTONU KILIÇDAROĞLU’NA VERDİ

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, kağıt banknotu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na verdi. Yalım, “AKP’nin kalesi Konya’dan elimize ilginç bir para geçti. Hakikaten ne acı bir durum değil mi? Bu vatandaş şimdi ne yapsın? Ne yesin? Ne içsin? Hani sosyal devlet anlayışı? Hani sizin işsizlik sigortası fonu?” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER