Yarkadaş: Aday olarak Kılıç, Arslan ve Bardakoğlu’nun adını duyuyorum

CHP'li eski vekil Barış Yarkadaş, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak Haşim Kılıç, Ali Bardakoğlu, ve Zühtü Arslan'ın isimlerinin konuşulduğunu söyledi. Yarkadaş, Haşim Kılıç'ın aday gösterilmesi durumumda seçimi kazanamayacağını iddia etti.

Yarkadaş: Aday olarak Kılıç, Arslan ve Bardakoğlu’nun adını duyuyorum

Gazeteci Barış Yarkadaş, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak Haşim Kılıç, Ali Bardakoğlu ve Zühtü Arslan’ın adını duyduğunu söyledi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Cumhurbaşkanı adayı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ismini dillendirmesinin ardından ortaya yeni isimler atıldı.

Ulusalcı Nihat Genç’in katıldığı bir programda eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın Cumhurbaşkanı adayı olacağını iddia etti. Genç’in bu paylaşımı sosyal medyada üzerinde tartışıldı.

Yeni iddia ise eski CHP’li milletvekili ve gazeli Barış Yarkadaş’tan geldi. Yarkadaş, tv100’de yayınlanan Gündeme Dair programında yaptığı açıklamada, Haşim Kılıç’ın aday gösterilmesi durumunda Millet İttifakı’nın seçimi kazanamayacağını söyledi. Yarkadaş, Haşim Kılıç’ın isminin daha öncede gündeme geldiğini belirterek, “Haşim Kılıç’ın adı 2018’de de konuşuldu bugünlerde de duyuyorum. Diyanet İşleri Eski Başkanı Ali Bardakoğlu ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın Millet İttifakı’nın adayı olabileceği konuşuluyor. Bu 3 aday da Millet İttifakı’nın adayı olarak çıkarsa seçimi kazanamaz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2022, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER