Yardımlar dağıtılmış gibi kayıtlara geçirildi

Şırnak Valiliği’ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gereken yardımların dağıtılmış gibi kayıtlara geçirildiği ortaya çıktı.

Yardımlar dağıtılmış gibi kayıtlara geçirildi

Bahar ayı başında satılmayıp üreticinin elinde kalan yemeklik patates ve kuru soğanların AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alınıp, 81 ilde valilikler aracılığıyla Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılması kararlaştırıldı. Fakat Şırnak’ta bu yardımların dağıtılmadığı ortaya çıktı. 

Valiliğe bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı eliyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gereken yardımlar dağıtılmış gibi gösterildi. 

Bu durum bazı ihtiyaç sahiplerinin E-Devlet’e baktıklarında sanki kendilerine yardım yapılmış gibi gözükmeleriyle fark edildi. Dağıtılmayan yardımlar Temmuz ayında kent merkezinde, Ağustos’ta ise köylerde dağıtılmış gibi kayıtlara geçirildi.

Ortaya çıkan bu usulsüzlüğe tepki gösteren yardım yapılmış gibi gösterilen yoksul aileler, konuya ilişkin vakıf yönetimine dilekçe ile başvuracaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 20:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER