Vartinis Katliamı Davası'na çağrı: Suç cezasız kalmasın

Vartinis Davası'nın yarın görülecek ikinci duruşmasına çağrı yapan katliamdan sağ kurtulan aile bireyi Aysel Öğüt, "Bu suçun cezasız kalmaması gerekiyor" dedi.

Vartinis Katliamı Davası'na çağrı: Suç cezasız kalmasın

Muş'un Korkut ilçesine bağlı Vartinis (Altınova) beldesinde 3 Ekim 1993 tarihinde aynı aileden 7’si çocuk 9 kişinin öldürüldüğü Vartinis Katliamı'na ilişkin davanın ikinci duruşması, yarın Kırıkkale 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Yargıtay’ın dosyayı bozma kararı üzerine görülen davanın ilk duruşmasında, sanık olarak yargılanan dönemin İlçe Jandarma Alay Komutanı Bülent Karaoğlu, hakkında tutuklama kararı çıkartılmıştı. 

Ancak kararın üzerinden 63 gün geçmesine rağmen Karaoğulu halen yakalanmadı. 

'FAİL TUTUKLANMALI'

Katliamdan sağ kurtulan tek kişi olan Aysel Öğüt, karara rağmen Karaoğlu’nun halen tutuklanmamış olmasının kendisinde çok büyük bir üzüntü yarattığını söyledi. Öğüt, “Ben ölmeden onun tutuklanmasını görmek istiyorum. Biz, 28 yıldır karakol ve adliye koridorlarında çok cefa çektik. Bu suçun cezasız kalmaması gerekiyor. Bu suçun işlediği de mahkeme tarafından kabul edildi. Bu kadar büyük bir katliam yapan bir katilin tutuklanması gerekiyor ama katil halen aramızda dolaşıyor” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER