Valilikten cinsel istismar olayıyla ilgili açıklama: Fail yakalandı

İSTANBUL – İstanbul Valiliği, Küçükçekmece'ye bağlı Kanarya mahallesinde 5 yaşındaki çocuğa yönelik cinsel saldırı olayıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çocuk istismarı olayının faili yakalandı" dedi.

Valilikten cinsel istismar olayıyla ilgili açıklama: Fail yakalandı

Küçükçekmece'ye bağlı Kanarya mahallesinde 5 yaşındaki çocuğa yönelik cinsel istismar olayıyla ilgili 19 yaşındaki zanlı M.V. dün akşam evine yapılan baskınla gözaltına alınmıştı. M.V. ile birlikte 8 kişi daha gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, emniyete götürülen 2 kişi olay yerinin yakınlarındaki güvenlik kamera görüntülerinin açısına girdiği için gözaltına alındığı, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Ayrıca zanlıyla birlikte gözaltına alınan 6 şüphelinin ise ifadelerinin alınmasının ardından sınır dışı edilmek üzere Pendik’teki göç idaresine sevk edildiği belirtildi. 

Gözaltına alınan M.V. dışında diğer şüphelilerin de kan örneklerinin alındığı kaydedildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili İstanbul Valiliği açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Küçükçekmece ilçemizde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını bir kez daha nefretle kınıyor, yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Masum yavrumuzun bu çirkin olaydan olumsuz etkilenmemesi ve normal hayatına kavuşması için doktorlarımız, çocuk psikiyatristi ve psikologlarımızca süreç yakından takip edilmiş ve mümkün olan en kısa sürede tedavisi tamamlanarak taburcu edilmiştir" denildi. "Küçükçekmece'de ilçemizde yaşanan çocuk istismarı olayının faili yakalandı" denilerek, adli soruşturmanın devam ettiği belirtildi. (İstanbul/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER