Uyuşturucu kaçakçısıyla fotoğrafı eleştirilen Soylu: Mersin Limanı’nda 258 kilo kokain yakalandı

Türkiye'ye 111 kilo kokain soktuğu için tutuklanıp cezaevine konulan Ali Osman Akat'la fotoğrafları eleştiri konusu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin Limanı'da gerçekleştirilen operasyonla 258 kilogram kokain yakalandığını duyurdu.

Uyuşturucu kaçakçısıyla fotoğrafı eleştirilen Soylu: Mersin Limanı’nda 258 kilo kokain yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sık sık yüklü miktardaki uyuşturucu haberleriyle gündeme gelen Mersin Limanı’nda 258 kilogramlık kokainin yakalandığını açıkladı.

“Terörün en büyük finans kaynağının kökünü kurutmaya devam ediyoruz” diyen Soylu, Mersin Limanı’nda, Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından konteynera gerçekleştirilen operasyonda 258 kilo kokain yakalandığını söyledi. Soylu, yakalanan kokainle ilgili 3 kişinin gözaltına alındığını belirterek, “Jandarmamıza ve tüm operasyon birimlerine tebrikler” dedi.

Kolombiya’dan gönderilen 111 kilo kokainin Türkiye’deki alıcısı olmaktan tutuklanan eski Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L’ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat’la fotoğrafı ortaya çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu muhalefet partilerinin eleştirilerinin odağına yerleşmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Soylu için “Ahlaklı adam uyuşturucu ile mücadele eder, uyuşturucu baronları ile fotoğraf çektirmez” demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER