Urfa’da 200 kişilik aşiret kavgası: Çok sayıda yaralı var

Urfa'da Hubeyti ile Saramda aşiretlerinin üyeleri arasında arazi anlaşmazlığından çıktığı iddia edilen tartışma, yaklaşık 200 kişinin katıldığı kavgaya dönüştü. 2'si polis çok sayıda yaralının olduğu kavgaya ekipler, biber gazı ve plastik mermilerle müdahale etti.

Urfa’da 200 kişilik aşiret kavgası: Çok sayıda yaralı var

Urfa’nın Akçakale ilçesinde, Hubeyti ile Saramda aşiretlerinin üyeleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle kavga çıktı. Çok sayıda kişinin birbirine taş, sopa ve bıçaklarla katıldığı kavgaya polis ile jandarma ekipleri biber gazı ve plastik mermiyle müdahale etti. Kavgada 2’si polis çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

ÇOK SAYIDA YARALI VAR 

DHA‘nın haberine göre; olay öğleden sonra Akçakale ilçe merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, Hubeyti ile Saramda aşiretlerinin mensupları arasında, arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı. Kısa sürede diğer aşiret mensuplarının da katılmasıyla büyüyen tartışma taş, sopa ve bıçakların kullanıldığı kavgaya dönüştü.

Yaklaşık 200 kişinin karıştığı kavgada yaralılar hastaneye kaldırılırken, polis de kavgaya karışanları bölgeden uzaklaştırmaya yönelik çalışmasını sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER