‘Ünsal ve Timtik’in refakatçi yardımından yararlanmasına engel olmayın’

ADANA - Ölüm orucunda olan ve zorla müdahale için hastaneye kaldırılan avukat Ünsal ve Timtik’in, refakatçisiz bırakılarak ölüme terk edilmesine tepki gösteren Adana Barosu eski Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, " Tahliye etmiyorsunuz. Refakatçi yardımından yararlanmalarına engel olmayın" dedi.

‘Ünsal ve Timtik’in refakatçi yardımından yararlanmasına engel olmayın’
banner537

“Adil yargılanma” talebiyle başlattıkları ölüm orucunu sürdüren avukat Aytaç Ünsal ve Ebru Timtik’in Adli Tıp Kurumu’nun (ATK) “Cezaevinde kalamaz” raporuna rağmen tahliye edilmemesi ve zorla müdahale için hastaneye kaldırılmasına tepkiler sürüyor. Adana Barosu eski Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Ünsal ve Timtik'in zorla müdahale için hastaneye kaldırılarak refakatçisiz bırakılıp ölüme terk edilmelerine tepki gösterdi. 

'YANLIZ DEĞİLLER' 

Çıtırık, ATK'nin Ünsal ve Timtik için verdiği "Cezaevinde kalamaz" raporuna rağmen İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliye taleplerinin reddedildiğini hatırlatarak, “İki meslektaşımızın ölüm orucunda geçirdikleri süre, vücut ve diğer organlarındaki tahribatın boyutları  en basit gereksinimlerini bile tek başlarına karşılayamayacaklarına dair rapor da birlikte düşünüldüğünde bu iki insana, hastane ortamında refakatçi yardımının zorunluluk olduğu son derece açıktır. Fakat her iki arkadaşımızın refakatçi yardımından yararlandırılmadığı medyaya yansımıştır. İnsanların durumları ortada, tahliye de etmiyorsunuz, refakatçi yardımından yararlanmalarına engel olmayın. Ebru ve Aytaç yalnız değildir" dedi.

Mezopotamya Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER