Traktörlerine ve tarlalarına haciz konulan çiftçiler Ankara’da

Borçlarından dolayı traktör ve tarlalarına haciz konulan çiftçiler, Tarım ve Orman Bakanlığı önünden seslenerek, hacizlerin kaldırılması ve borç faizlerinin silinmesini istedi.

Traktörlerine ve tarlalarına haciz konulan çiftçiler Ankara’da

Tarım ve Kredi Kooperatifleri’ne olan borçları nedeniyle traktörlerine, araçlarına ve tarlalarına haciz konulan çiftçiler, Ankara’da toplanarak Tarım ve Orman Bakanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamada konuşan Tüm Üretici Köylü Sendikası (TÜM KÖY SEN) Genel Başkanı Sadık Turan, “ Bu kadar çiftçi durduk yere gelmedik. Türkiye’de tarım politikaları yılardır yanlış yürütülmekte. Dışa bağlı bir tarım politikası uygulanmakta. Yeterince desteklenmediğimiz için mağdur olmaktayız” diye konuştu.

‘BİZE BUNU REVA GÖRMEKTE’

Turan, iktidarın “yandaşa” her türlü kaynak sağladığını ancak emekçilere ve çiftçileri desteklemediklerini belirterek, “Beş inşaat firmasının 128 kez borcunu ödeyen devlet, işçiye maalesef destek vermemekte” dedi.

Türkiye’nin her yerinden bir araya gelen çiftçilerin ortak talepleri, borçları nedeniyle traktörlerine ve tarlalarına gelen hacizlerin kaldırılması ve borç faizlerinin silinmesi olduğunu belirttiler.(Ankara/MA)

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER