Tıp öğrencileri koronavirüse yakalandı

AYDIN - Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde son sınıfta okuyan iki öğrenci koronavirüse yakalandı. Yaşananların gizlenmesi öğrencilerin tepkisine neden oldu.

Tıp öğrencileri koronavirüse yakalandı

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde son sınıfta okuyan iki öğrenci koronavirüse yakalandı. Olayı, sosyal medya hesaplarından  #Adüinternleri hashtag'ı üzerinden seslerini duyurmaya çalışan öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir'i online eğitim hakkını uygulamamakla suçladı. Öğrenciler, salgına yakalanan arkadaşlarının yeterli koruyucu ekipman olmadan pandemi bölümüne gönderildiğini belirtti.  

BULAŞ RİSKİ FAZLA 

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bulunan servislerde hangi hastanın pozitif şüphelisi olduğunu temastan sonra öğrendiklerini belirten öğrenciler, sosyal medyadan yaptıkları paylaşımda yaşananları şöyle ifade etti: “İntörnlerin şartlarıyla diğer sağlık çalışanlarının şartları bir değil. Küçücük odada beraberiz. Aramızda bulaş riski fazla. Üstelik otobüs kullanarak okula gidip geliyoruz. Tıp Fakültesi öğrencisi de sağlık çalışanı da hayatta seçtikleri meslekten öte insandır. Herkes için koruyucu formüller bizler için de geçerlidir.”(MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER