Susurluk’ta yaşamını yitiren Vurgun’un soruşturmasında hala gelişme yok

Susurluk’ta kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradıktan sonra yaşamını yitiren Şehmus Vurgun soruşturmasında halen bir gelişme yok. Vurgun’un yakınları hukuki destek çağrısında bulundu.

Susurluk’ta yaşamını yitiren Vurgun’un soruşturmasında hala gelişme yok

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde 28 Eylül’de kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıya uğradıktan sonra yaşamını yitiren 3 çocuk babası Şehmus Vurgun’un soruşturmasında gelişme yok. Soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan bir kişinin olayın basına yansıması üzerine tekrardan gözaltına alındığını kaydeden Vurgun’un yakını Hasan Güven, bu kişinin hâkimlik tarafından delil yetersizliğinden dolayı yine serbest bırakıldığını aktardı. Olayın gerçekleştiği yerde birçok kameranın olmasına rağmen soruşturmada hala bir ilerleme olmadığını vurgulayan Güven, Vurgun’un yakınları olarak adalet talep ettiklerini ve hukuki destek istediklerini dile getirdi.

NE OLMUŞTU?

Eşinden bir süre haber alamayan Leyla Vurgun, Susurluk Karakolu’na giderek kayıp ilanı vermiş ve başlatılan arama çalışmaları sonucunda Vurgun, başından darp edilmiş bir şekilde bulunmuştu. Ağır yaralı olarak Balıkesir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Vurgun, durumunun kritikleşmesi üzerine ise Manisa’da bulunan 8 Eylül Özel Hastanesi’ne sevk edilmişti. Tüm girişimlere rağmen Vurgun, 12 Ekim’de tedavi gördüğü hastane de yaşamını yitirmiş, başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan bir kişi ise savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER