Suruç Katliamı’nın bombacısı Urfa’da yakalandı

İçişleri Bakanlığı, Suruç ve Sultanahmet katliamlarının patlayıcılarını temin eden DAİŞ üyesinin yakalandığını açıkladı.

Suruç Katliamı’nın bombacısı Urfa’da yakalandı

İçişleri Bakanlığı, 2016 yılında İstanbul Sultanahmet'te 10 kişinin ve Urfa’nın Suruç ilçesinde 33 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıların patlayıcılarını temin ettiği belirtilen DAİŞ üyesinin Urfa'da yakalandığını açıkladı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "2016 yılında 10 Alman vatandaşın hayatını kaybettiği Sultanahmet ve 2015 yılında 33 kişinin hayatını kaybettiği Suruç saldırılarının patlayıcılarını temin eden ve Türkiye'ye getirilmesini sağlayan DEAŞ terör örgütü mensubu Azzo Halaf Süleyman El Aggal, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve MİT Bölge Daire Başkanlığı'nın ortak operasyonuyla Şanlıurfa'da yakalandı. 

Yakalanan teröristin, Suruç ve Sultanahmet patlamaları gibi birçok canlı bomba eyleminin planlayıcısı Abu Bera (K) Mahir El Aggal ile birlikte hareket ettiği, Türkiye'deki bazı eylemlerde kullanılan patlayıcıların getirilmesini sağladığı ve örgütün lojistiğinden sorumlu olduğu tespit edildi."

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER