Sur’da yaşamını yitirenler anıldı

DİYARBAKIR - Sur ilçesinde sokağa çıkma yasakları sırasında yaşamını yitirenler mezarları başında anıldı. HDP Milletvekili Musa Farisoğulları, “Bedeli ne olursa olsun direnmeye devam edeceğiz” dedi.

Sur’da yaşamını yitirenler anıldı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasakları sırasında yaşamını yitirenler, Bağlar ilçesi Yeniköy Mezarlığı’nda bulunan mezarları başında anıldı. Anmaya, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Remziye Tosun ve Musa Farisoğulları, parti yöneticileri ile aileler katıldı. 

Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşunun ardından konuşan HDP Milletvekili Musa Farisoğulları, bölgede 12 kentin abluka altına alınarak şehirlerinin talan edildiğini ve yıkıma uğratıldığını söyledi. Farisoğulları, “Aralarında çocuk ve yaşlılar olmak üzere birçok insanımızı katlettiler. Seve Demir, Asya Yüksel ve Mehmet Tunç şahsında tüm şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi. 

Farisoğlları, Kürt halkının sergilediği büyük direnişle, AKP iktidarı karşısında diz çökmeyi reddettiğini söyledi. 

‘BEDELİ NE OLURSA OLSUN DİRENECEĞİZ’

Direnişin hala devam ettiğini vurgulayan Farisoğulları, “Bu arkadaşlarımız Kürt halkı ve değerleri için kendilerini feda ettiler. Bunu herkes bilsin ki Kürt halkının değerleri için gerektiğinde hepimiz canımızı vermeye hazırız. Bedeli ne olursa olsun direnmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar nasıl direndiysek, bundan sonra da direnmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Anma, yaşamını yitirenler için edilen dualarla son buldu. (Diyarbakır/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER