Süleymancılara ait cemaat yurdunda çocuk tecavüzüne 48 yıl ceza

Fatsa’da Süleymancılara ait yurtta 12 yaşındaki öğrenciye tecavüz eden yurt görevlisi Yusuf K.’ye iki ayrı suçtan 48 yıl hapis cezası verildi.

Süleymancılara ait cemaat yurdunda çocuk tecavüzüne 48 yıl ceza

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Süleymancılara ait yurtta 12 yaşındaki öğrenciye tecavüz eden yurt görevlisi Yusuf K.’nin  Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına  devam edildi. Geçen yıl yaşanan olayda tutuklanan faile mahkeme iki ayrı suçtan 48 yıl hapis cezası verdi. Görülen 4’üncü duruşmaya, taraf avukatlarının yanı sıra Ordu Barosu Başkanı Sibel Torun da katıldı.

Duruşmada söz alan ailenin avukatı Muammer Serin, “Mağdurun iftira atmasını gerektirir bir durum yok. Alınan rapor da mağdurun beyanlarına itibar edileceğini ortaya koydu. Sanığın yurtta kaldığı, eğitmenlik yaptığı ve öğrenciler ile iç içe olduğu beyanlarla anlaşılıyor. Sanık, mağdura yurttaki eğitmenlik nüfuzunu kullanarak hileli davranışlarla cinsel saldırıda bulundu ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarını birden fazla kez işledi” dedi. 

SUÇ SABİT

Ordu Barosu Başkanı Sibel Torun ise, yetki belgesi ile katıldığı duruşmada, “Sanığın hem cinsel saldırı hem de kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarını birden fazla kez işlediği ve yasada öngörülen nitelikli hallerin birden fazla gerçekleştiği sabit” dedi.

Son savunmaları alan mahkeme, Yusuf K.’ye ‘cinsel saldırı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından toplam 48 yıl hapis cezası ve failin tutukluluğunun devamı yönünde karar verdi. 

Özel Madenler Erkek Öğrenci Yurdu'nda yaşanan olay sonrası Yusuf K., çocuğun ailesi ile yaptığı görüşmede "Şeytana uydum. Dün gece tövbe ettim. Secdeye kapandım” demişti. 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER