Süleyman Soylu geri adım attı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile sosyal medya üzerinden tartışan Süleyman Soylu geri adım attı. Soylu, 'lafa takla attırdılar, hepimiz hukukun adamlarıyız' dedi.

Süleyman Soylu geri adım attı

Metruk binaların yıkılması için mahkeme kararı beklenmemesini isteyen ve "Ya arkadaş mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin" ifadesini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün tepki gösterdiği sözlerinden çark etti: "Lafa takla attırdılar."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu sözleri üzerine Adalet Bakanı, Abdulhamit Gül, isim vermedin ''Değerli arkadaşlar bizim rehberimiz hukuktur, bizim rotamız hukuktur, bizim kılavuzumuz hukuktur. Biz yapalım hukuk arkadan gelsin değil hukuk önden yürüsün biz ona göre kendimizi ayarlayalım anlayışıdır hukuk devleti" ifadelerini kullanmıştı.

SOYLU: LAFA TAKLA ATTIRDILAR; HEPİMİZ HUKUN ADAMLARIYIZ

İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Balıkesir Buluşması'nda yaptığı konuşmada bu tartışmayla ilgili şöyle konuştu: 

"Muhtarlar, biz metruk binaların kaldırılması için mücadele ediyoruz, ama veraset davası var dediler ben de dedim ki elbette o dava devam eder. 2019'da çıkan bir kanun var. Eğer böyle bir metruk bina görürseniz bu bina asayişe, huzura, kamu düzenine yönelik anlayış eksikliği görüyorsanız şu adımları atarsınız. Ama sen burayı  asayişten dolayı yıkamazsın diye mahkeme kararı getirirlerse yapacağımız bir şey yok, ama miras davası yürürken o ayrı bir şeydir. Ama lafa takla attırdılar, biz hepimiz hukukun adamlarıyız, ne yapıyorsak hukukun üstünlüğü ile yapıyoruz. Hukukun bize el verdiği imkanlarla yapıyoruz. Hukukla beraber olmayan içişleri bakanı mı olur dediler. Ama bana uyuşturucu gören satıcıyı polis görünce ayaklarını kırsın dedim, kıyameti kopardılar. Bunu söylediğimde uyuşturucudan ölen sayısı 941'di, şimdi 314. 941, 314'ten büyüktür. Bir kişi uyuşturucudan hayatını kaybetmesin."

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2021, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER