Şırnak’tan Dr. Gökalp’in serbest bırakılması talebi

SES Şırnak Şubesi ve Şırnak Tabip Odası, hekimliğine tanık olduklarını belirttikleri TTB Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp’in serbest bırakılmasını istedi.

Şırnak’tan Dr. Gökalp’in serbest bırakılması talebi

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şırnak Şubesi ve Şırnak Tabip Odası (ŞTO), 20 Kasım 2020’de tutuklanan Türk Tabipler Birliği (TTB) Yüksek Onur Kurulu Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp’a ilişkin açıklama yaptı. Açıklamaya Şırnak Tabip Odası Başkanı Serdar Küni ile SES ve ŞTO yöneticileri katıldı. Açıklamada, "Türk Tabipler Yüksek Onur Kurulu Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp serbest bırakılsın #iyi hekimliğin tanığıyız" yazılı pankart açıldı. 

Dr. Serdar Küni, Gökalp’in 60 gündür özgürlüğünden mahrum bırakıldığını belirterek, “Dr. Şeyhmus Gökalp arkadaşımızdır, dostumuzdur, meslektaşımızdır. Hepimiz Dr. Şeyhmus Gökalp'in iyi hekimlik değerlerinin savunucusu olduğunun tanığıyız. Tanıyan, tanışan herkes bilir Dr. Şeyhmus Gökalp'in iyiliğini, doğruluğunu, dürüstlüğünü. Hepimiz hiç bir itirafçının, hiç bir iftirasının Dr. Şeyhmus Gökalp'in beyaz önlüğünü kirletemeyeceğine eminiz. Herkes Dr. Şeyhmus Gökalp'in haksız, hukuksuz bir şekilde işinden, eşinden, çocuklarından, dostlarından, özgürlüğünden yoksun bırakıldığını biliyor. Hukuk işlesin, vicdan ve hakkaniyet esas alınsın, iftiracı gizli tanıkların değil, hekimlerin sözüne inanılsın, salgında akla ve bilime, yargılamada somut kanıtlara bakılsın, Dr. Şeyhmus Gökalp serbest bırakılsın”  diye konuştu.(Şırnak/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER