Şırnak’taki gözaltı sayısı 14’e yükseldi

Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Şırnak’ın İdil, Cizre ilçeleri ve Siirt’te yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanların sayısı 14’e yükseldi.

Şırnak’taki gözaltı sayısı 14’e yükseldi

Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Şırnak’ın İdil, Cizre ilçeleri ve Siirt’te yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanların sayısı 14’e yükseldi. Gözaltına alınan yurttaşların ifade işlemleri için Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüleceği öğrenildi. Dosyada 24 saat avukat kısıtlılığı bulunurken, gözaltı gerekçesi hakkında herhangi bir bilgi edinilemedi.

14 GÖZALTI

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: “İdil İlçesinde Medya Hezar, Cizre ilçesinde, Barış Anneleri Meclisi üyesi Nebahat İşçi, Mezopotamya Beşiğinde Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma Birlik ve Kültür Derneği (MEBYA-DER) üyesi Hüseyin İnedi, Birca Belek Dil ve Kültür Derneği yöneticisi Aziz Sönmez ile birlikte Mele Sait Özdemir, Şükrü Acar, Mehmet Emin Çıkmaz, Mazlum Duru, Kamil Baklık, Mustafa Çömlek, İdris Kayaalp, Selman Abay, Agit Işıklı ve Siirt ise Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi üyesi Berfin Can.”(Şırnak/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER