Sinemada yeni bir Ahmet Kaya krizi

Ahmet Kaya’nın hayatından bir kesiti anlatan ‘Son Şarkı’ filmi gündem oldu. Kudret Sabancı, "aile desteklemişti" dedi, Kaya ailesi ise "Hiçbir filme onay vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sinemada yeni bir Ahmet Kaya krizi

Başrollerini Celil Nalçakan, Ezgi Şenler ve Serdal Genç'in paylaştığı, senaryosunu Engin Elgün'ün yazdığı ‘Son Şarkı’ adlı sinema filminin yönetmenliğini Kudret Sabancı üstlendi. 2020 yılının Mart ayında tamamlanan çekimlerin ardından, pandemi nedeniyle çekim sonrası hazırlıkları yapılamadığından filmin vizyon tarihi ertelendi. Film, çekimleri yapılırken Ahmet Kaya’nın bir yolculuğunun hikâyesinin anlatılacağı şeklinde duyuruldu. 

Filmle ilgili sorularımızı yanıtlayan Kaya ailesi ve yönetmen Kudret Sabancı'dan farklı açıklamalar geldi.

‘AİLE OLARAK AHMET KAYA FİLMİNİ ONAYLAMIYORUZ’

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, asistanı aracılığıyla yaptığı açıklamada Kudret Sabancı’nın yönettiği 'Son Şarkı' filmine onay vermediklerini, Ahmet Kaya ile ilgili yapılmak istenen hiçbir filme aile olarak izin vermeyeceklerini söyledi. 

Ahmet Kaya’nın eşi ve ailesi, daha önce Gani Rüzgar Şavata’nın çektiği ‘İki Gözüm Ahmet’ filmine karşı çıkmış, filmde kimi görüntülerin ve şarkıların paylaşılmaması için dava açmıştı. Film 27 Ağustos 2021’de gösterime girmişti.

‘GÜLTEN KAYA VE AİLE BAŞLARDA DESTEKLEMİŞTİ’

Çekimleri ve çekim sonrası çalışmaları tamamlanan ‘Son Şarkı’nın ise ne zaman vizyona gireceği bilinmiyor. Yönetmen Kudret Sabancı, filmin vizyon tarihini kendisinin de bilmediğini belirtti. Sabancı, filmle ilgili yasal bir süreç olmadığını, Gülten Kaya ile daha önce görüştüğünü ve Kaya’nın kendisine bir itirazda bulunmadığını söyledi.

Sabancı, “Film çalışmalarına başlarken aile ile toplantılar da yapıldı. Aile ilk başlarda filmi destekleyeceğini söylese de sonra çekimser kaldı. Gülten Kaya ile yaptığım görüşmede bana diğer filmle ilgili sorunlar olduğunu, biraz beklememizin iyi olacağını söyledi. Şimdiki durumla ilgili benim de bir bilgim yok” dedi.

‘FİLMDE AHMET KAYA’NIN ADI BİLE GEÇMİYOR’

Filmle ilgili yasal bir süreç olmayacağını düşündüğünü söyleyen Kudret Sabancı, “Ahmet Kaya’nın görüntüsünü ya da şarkısını kullanmıyoruz. Hatta Ahmet Kaya adı bile geçmiyor. Filmle ilgili medyada spekülatif haberler çıkıyorsa bile ben bilmiyorum” dedi.

Diğer yandan filmin oyuncularından  Serdal Genç iki gün önce sosyal medya hesabından Ahmet Kaya rolündeyken bir fotoğrafını paylaşarak, “Sizce bu kim? Çocukluğumdan beri hayranı olduğum adamı oynama şansı edindim çok mutluyum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER