Şenyaşar ailesinin eylemi 340'ıncı gününde

Şenyaşar ailesi, yargı üzerindeki baskıya dikkat çekerek,“Bugüne kadar yargıyı, savcıları suçladık. Savcının arkasında eli silahlı bir milletvekili var” dedi.

Şenyaşar ailesinin eylemi 340'ıncı gününde

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 340'ıncı gününde devam ediyor. 

Aile, sabah erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 42 kilometre yol alarak Urfa Adliyesi önüne geldi. 14 Haziran 2018’de işyerlerinde başlayan, Suruç Devlet Hastanesi’nde katliama dönüşen olayda hayatını kaybeden Hacı Esvet Şenyaşar ve oğulları Adil ile Celal’in fotoğraflarının yer aldığı, “Baba ve oğlu herkesin gözeleri önünde katledildi. Olayla ilgili tutuklu yok. Anne, hukuksuz yere tutuklanan ve katledilenler için adalet bekliyor. Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet” pankartı adliye binası önünde bulunan beton bariyere astı. 

Aile, adliyeye yolu düşen yurttaşlara yaklaşık 4 yıldır sürdürdükleri adalet mücadelesine dair bilgi aktarımında bulunuyor.  

Aile sanal medya hesaplarından Cumhurbaşkanlığı, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay’ın resmi hesaplarını etiketleyerek, “Bu güne kadar yargıyı, savcıları suçladık. Savcının arkasında eli silahlı bir milletvekili var. Sloganımız hak hukuk adalet. Haksızlık, zulüm karşısında susanları #ProtestoEdiyorum #Bizhalkız Ya Siz?” mesajı paylaştı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2022, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER