Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti İstanbul’da

Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, nöbetin 301’inci gününde İstanbul’da İHD ve Devrimci Parti’yi ziyaret edecek.

Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti İstanbul’da

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti, 301'inci gününde. 

Dün Birleşik Mücadele Güçleri’nin (BMG) düzenlediği “Halk Forumu”na katılmak için İstanbul’a giden Ferit Şenyaşar, bugün Adalet Nöbeti’ne hukuki destek talebi için İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi ve Birleşik Devrimci Parti İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek. Anne Emine Şenyaşar ise nöbeti Suruç ilesinde bulunan evlerinde devam ettiriyor. 

SANAL MEDYA MESAJI

Şenyaşar ailesi, sanal medya hesabından, “Üç insanımızı hastanede katlettiniz. Tek bir tutuklu yok! 4 yıla yakındır siyasi bir kararla tek hücrede tutuklu bulunan kardeşimizi bırakın artık! İnsanlığı ön planda olan AKP milletvekilleri bile bu zulmü kabul etmiyor” mesajı paylaştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER