Şenyaşar Ailesinin Adalet Nöbeti 347'nci gününde devam ediyor

Urfa adliyesi önünde Adalet Nöbetini sürdüren Ferit Şenyaşar, "Bu Türkiye'nin hukuk ayıbıdır. Artık adalet gelsin, bu zulüm bitsin" dedi.

Şenyaşar Ailesinin Adalet Nöbeti 347'nci gününde devam ediyor

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 347'nci gününde devam ediyor. Anne Emine Şenyaşar'ın rahatsızlığından dolayı gelmediği nöbeti Ferit Şenyaşar sürdürüyor.

NÖBETE 17 DAVA

Nöbetlerinin sürdüğünü belirten Ferit Şenyaşar, arkasındaki pankartı göstererek, "Mücadelemizi hukuk sınırları içinde yerine getiriyoruz. Buna karşın emniyet anneme 13, bana 4 dava, toplamda hakkımızda 17 dava açmış" dedi.

TÜRKİYE'NİN HUKUK AYIBI

İfadeye gittiklerinde bu hukuksuzluğu ve adaletsizliği savcılara, emniyete anlattıklarını ifade eden Şenyaşar, "Savcılar, emniyet bize ' Haklısınız ama biz talimatlarla hareket ediyoruz, o bizim işimiz değil' diyor. Türkiye'nin her yerinde insanlar bu davamızı takip ediyor. Bu Türkiye'nin hukuk ayıbıdır. Artık adalet gelsin, bu zulüm bitsin" diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER