Şenyaşar ailesi: Zulme boyun eğmeyeceğiz

Şenyaşar ailesi, Urfa Adliyesi önünden "Zulme boyun eğmeyeceğiz" mesajı verdi.

Şenyaşar ailesi: Zulme boyun eğmeyeceğiz

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 345'inci gününde devam ediyor. Suruç’tan gelen anne ve oğul, katliamda hayatını kaybedilenlerin fotoğraflarının bulunduğu pankart önünde nöbeti sürdürüyor. 

Aile, sanal medya hesabından, "Sağdaki Vali, tarihin 0 (sıfır) noktası olan Göbekli Tepe için turistleri kadim şehre davet ediyor. Soldaki Başsavcı Urfa Adliyesi önünde tarih yazıyor. Tarihe tanıklık etmek isteyen turistler adliye önüne geliyor. Zulme boyun eğmeyeceğiz" paylaşımında bulundu. 

ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET

Şenyaşar ailesini ziyaret eden Harran Üniversitesi öğrencileri, "Üniversite gençleri olarak Şenyaşar ailesinin yanındayız. Adalet er ya da geç gelecek" dedi. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 345'inci gününde devam ediyor. Aileyi Harran Üniversitesi öğrencileri ziyaret etti. Öğrenciler ellerinde "Hak hukuk adalet", " Kısa çöp uzun çöpten hakkını alacaktır" dövizleri taşırken, "Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet" pankartı açtı. 

'ADALETSİZLİKLER SON BULSUN'

Ziyarette konuşan üniversite öğrencisi Feridun Çelik, Şenyaşar ailesine yönelik Suruç Devlet Hastanesi'nde yaşatılanları hatırlatarak, "Son derece zor bir dönemden geçiyoruz. Ülke neredeyse her alanda krizde. Bu krizin en önemli ayağı ise adaletsizlik. Bu adaletsizliğin en çarpıcı örneği ise Şenyaşar ailesidir. Gençler olarak talebimiz tüm bu adaletsizliklerin son bulmasıdır. Bunun er ya da geç gerçekleşeceğine inancımız tamdır. Bir kez daha aileye desteklerimizi sunuyor ve derhal adalet sağlanmasını itiyoruz" dedi. 

'BİZLER MİLYONLARIZ'

Öğrencilerden Senem Eriş ise "Biz üniversite gençliği olarak bu dava sürecinin destekçisi ve takipçisi olduk, olmaya devam edeceğiz. Unutmayalım ki onlar, bir avuç bizler milyonlarız. Haklı talebimizi sindiremeyeceksiniz" şeklinde konuştu. 

ASTIM HASTASINDAN DESTEK

Nöbet için öğrenciler oturma eylemine geçerken astım hastası olduğunu söyleyen bir yurttaş, "Adalet yok, adalet yok. Başımızdakiler yönetici değil. Beni de tutuklayın. Astım hastasıyım ama adalet yok" diyerek öğrencilerin yanında oturdu. Polislerin yanına gittiği yurttaş hastalığından ötürü bayıldı. Öğrencilerin müdahalesi ile kendine gelen yurttaş daha sonra alandan ayrıldı. 

Aile ile bir müddet daha nöbet tutan öğrenciler "Hak hukuk adalet"  ve " Şenyaşar ailesi yalnız değildir" sloganları atarak nöbet yerinden ayrıldı. 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2022, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER