Şenyaşar ailesi: Mücadeleye devam edeceğiz

Annesi Emine Şenyaşar ile birlikte adalet mücadelesini soğuk havada sürdüren Ferit Şenyaşar, "Biz haklıyız, soğuk sıfırın altında da olsa bu haklı mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

Şenyaşar ailesi: Mücadeleye devam edeceğiz

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021'de başlattığı Adalet Nöbeti 302'nci gününde devam ediyor. Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 42 kilometre yol alarak Urfa Adliyesi önünde bulunan "Şenyaşar ailesi adalet köşesi" olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, soğuk havaya rağmen "Adalet istiyoruz" yazılı dövizlerle nöbeti başlattı.

MÜCADELE DEVAM EDİYOR'

Birleşik Mücadele Güçleri’nin (BMG) 2 Aralık'ta İstanbul'da düzenlediği halk forumuna katılan Ferit Şenyaşar, İstanbul'da hukuki destek talepli çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiğini söyledi. 14 Haziran 2018'de Suruç Devlet Hastanesinde yaşanan katliamı İstanbul'da bilindiğine değinen Şenyaşar, "Dava yargı sürecinde olduğundan kimse hukuka müdahale edemiyor. Bugün yine Urfa Adliyesi önüne geldik. Mücadelemiz devam ediyor. Hava sıcaklığı 2 derece. Soğuktan konuşamayacak durumdayız. Biz haklıyız, soğuk sıfırın altında da olsa bu haklı mücadelemize devam edeceğiz. Şanlıurfa Valiliği'nden iki kişilik çadır kurma talebinde bulunduk. Valilik bu insani talebimizi reddetti" diye konuştu.

'DİRENİŞ SÜRECEK'

Annesi Emine Şenyaşar'ın 65 yaşında olduğunu belirten Şenyaşar, "Annemin haklı iki talebi var. Hastanede eşi ve 2 çocuğu gözü önünde katledildi, dosya açılmıyor. Kardeşim (Fadıl Şenyaşar) yaklaşık 4 yıldır hukuksuz yere tutuklu. Bu adalet nöbetimiz devam ettiği sürece Türkiye'de kimse hak, hukuk, adaletten bahsetmesin" dedi. 

'ADALET URFA ADLİYESİNE GELECEK'

AKP milletvekillerinin Urfa'da halkın içine çıkamayacak durumda olduklarını söyleyen Şenyaşar, devamında şunları söyledi: "Çünkü bütün Urfa halkı bu haklı talebimizin yanındadır. Urfa'ya gelen tüm seçilmişlere halk tarihe geçen Urfa Adliyesi önünü gösteriyor. 'Buradaki zulmü bitirin, ondan gelin' diyor. Kararlıyız, mücadelemiz devam edecek, adalet sağlanacak. Eğer şimdilik adalet sağlanmazsa da biz ümidimizi yitirmiyoruz. Bu adalet Urfa Adalet sarayına gelecek." 

'YETKİLİLER MEDYADAN İZLİYOR'

Şenyaşar ailesi sanal medya hesabından ise, "Adalet nöbetimiz 2 derece kış soğuğunda devam ediyor. Adalet talebimiz karşılanmadığı gibi, Valilik çadır talebimizi de reddetti. Bir anne Şanlıurfa adliye kapısında bu soğukta bekletiliyor. Yetkililer medyadan izliyorlar" mesajı paylaşıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER