Şenyaşar ailesi: Mücadelemize ses olun

"Adalet" talebiyle Urfa Adliyesi önündeki nöbet eylemlerini 32'nci gününde sürdüren anne Emine ve oğlu Ferit Şenyaşar, herkesten mücadelelerine ses olmalarını istedi.

Şenyaşar ailesi: Mücadelemize ses olun

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren anne Emine ve oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart’ta Urfa Adliyesi önünde "Adalet" talebiyle başlattığı nöbet eylemi 32'nci gününe ulaştı.

Her günkü gibi sabah mesai saati başlangıcında adliye binası önüne gelen anne ve oğlu, adalet arayışlarını sürdürdü. 

Yapılan saldırıdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar, burada yaptığı konuşmada kararlı olduklarını dile getirdiği adalet mücadelelerine ilişkin kamuoyuna destek çağrısında bulundu.

'ADALET TECELLİ EDECEK'

Ferit Şenyaşar, kamuoyuna “Her gün saat 08.00 ile 17.00 arasında Urfa Adliyesi önündeyiz. Destek ziyaretinde bulunmak isteyen herkesi Adliye binası önüne bekliyoruz. Adalet mücadelemize herkesin ses olmasını istiyoruz. Adalete olan inancımızdan kaybetmedik, adalet elbet bir gün tecelli edecek” sözleriyle seslendi.

Aile ayrıca sosyal medya hesaplarından Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Diyarbakır Temsilciliği’nin dün nöbet eylemlerine yaptığı ziyaretinin görüntülerini paylaşarak, verilen destekten dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER