Şenyaşar ailesi: Kaybetmeye mahkumsunuz

Adalet Nöbetini sürdüren Şenyaşar ailesi, “Bu adaletsizliği, bu zulmü gidermediğiniz sürece kaybetmeye mahkumsunuz. Günü geldiğinde katliamı yapan da gereğini yapmayan yetkililer de yargı önünde hesap verecektir” mesajı paylaştı.

Şenyaşar ailesi: Kaybetmeye mahkumsunuz

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021 tarihinde Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 166'ncı gününde devam ediyor. Aile, adliye binasının kapalı olması nedeniyle nöbetlerini Suruç’taki evlerinde sürdürüyor.

Aile, sanal medya hesabı üzerinden, adliye bariyerlerinin önüne yerleştirdikleri, katliamda yaşamını yitiren baba Hacı Esvet, oğulları Celal ve Adil Şenyaşar ile saldırıya uğradıkları ambulansa ait fotoğrafın yer aldığı “14.06.2018 tarihinde Suruç Devlet Hastanesinin içinde baba ve 2 oğlu katledildi. 3 yıldır tek tutuklu yok! üstünlerin hukuku son bulsun. Herkes İçin Adalet” yazılı pankartın fotoğrafını, “Bu adaletsizliği, bu zulmü gidermediğiniz sürece kaybetmeye mahkumsunuz. Günü geldiğinde katliamı yapan da gereğini yapmayan yetkililer de yargı önünde hesap verecektir. Adaleti birlikte getireceğiz” mesajıyla paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER