Şenyaşar ailesi: Katliamdan 290 AKP milletvekili de sorumlu

Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, katliamın aydınlatılması için Meclis araştırmasına hayır dediği için 290 AKP milletvekilinin de katliamdan sorumlu olduğunu belirtti.

Şenyaşar ailesi: Katliamdan 290 AKP milletvekili de sorumlu

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 175’inci gününde devam ediyor. Aile, bugün resmi tatil olmasına rağmen sabah saatlerinde “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbet eylemlerini sürdürdü. 

Ferit Şenyaşar, “Urfa Adalet Sarayı’nda adalet mücadelemiz 175’inci gününde zulüm altında devam ediyor. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle resmi tatil ama biz bu zulüm altında evde oturmak istemiyoruz, oturamıyoruz. Bu zulüm bitsin artık diyoruz” diye konuştu. 

ADALET

Meclis İnsan Hakları Komisyonu’na seslenen Şenyaşar, devamında şunları söyledi: “Burada bir zulüm var, 65 yaş üstü bir anne 175 gündür adliye önünde. İstediği tek şey adalet. Gelin burada bu anneyi ziyaret edin bu anne ne istiyor diye sorun. Meclis’te bulunan AKP milletvekillerine sesleniyorum: 290 milletvekili var, bu olay araştırılsın denildiğinde ret ettiniz, siz de bunun sorumlususunuz. Suruç Devlet Hastanesi’nde Urfa Valisi, kaymakamların, emniyet teşkilatının tanıklığında bir katliam yapıldı. Bunu artık herkes biliyor. Zulüm devam ettikçe iktidar partisi kaybediyor ve kaybetmeye mahkumdur.” 

‘ARTIK OĞLUM GELSİN’

Anne Emine Şenyaşar ise, “Adalet istiyoruz. Oğlumu bıraksınlar. Ben evde oturamıyorum. Artık oturacak halim kalmadı. Oğlumu suçsuz yere hapse attılar. Katiller ellerini kolunu sallayıp geziyorlar. Milletvekili olduğu için insanların kafasını kesmeye hakkı mı var? Bunu Allah kabul etmez, siz nasıl bu zulmü kabul edersiniz. Artık oğlum eve gelsin” şeklinde konuştu. 

ARAŞTIRILSIN

Aile sanal medya hesaplarından da, “Üstünü örttüğünüz bütün suçların ortağısınız. Bu yaşlı anne 175 gündür adliye önünde adalet istiyor. Sağır sultanlar annenin feryadını duydu. Meclis İnsan Hakları Komisyonu ne işle meşgul. Gelsin olayı tarafsız bir şekilde araştırsın” mesajını paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER