Şenyaşar Ailesi dayanışma bekliyor

Adliye binası önünde “adalet” nöbetlerini devam ettiren Şenyaşar Ailesi, mücadelelerinde kararlı olduklarını belirterek, “vicdanı olan herkese” dayanışma çağrısı yaptı.

Şenyaşar Ailesi dayanışma bekliyor

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattığı nöbet eylemi 49’uncu gününde devam ediyor. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 3 gün nöbet eylemlerini Suruç’ta evlerinde sürdüren Şenyaşar Ailesi, kısıtlamanın kalkmasıyla sabah saatlerinde tekrar adliye binası önüne gelerek nöbet eylemeni başlattı. 

‘RAMAZAN’I HARAM ETTİLER’

Anne Emine Şenyaşar, şu ana kadar adalet arayışlarına bir cevap verilmediğini belirterek, adalet aradıkları için oğlunun darp edildiğini ve defalarca gözaltına alındıklarını hatırlattı. “Adalet yok” diyerek tepkisini dile getiren anne Şenyaşar, “Oğluma ceza verdiler. Yıldızların tutuklularına da az ceza vererek serbest bırakacaklar. Ailemi hastanede katledenler dışarda serbestçe geziyorlar. Biz bu Ramazan ayında burada adalet arıyoruz. Bu Ramazan ayında bize haram ettiler” dedi. 

ÇAĞRI 

Şenyaşar Ailesi, sosyal medya hesaplarında, “Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 3 gündür ‘Adalet’ mücadelemizi evimizde devam ettiriyorduk. 49. günde yine adliye binası önündeyiz. Gerçek ‘adalet’ sağlanana kadar buraya gelmeye devam edeceğiz. Vicdanı olan herkesi buraya dayanışmaya çağırıyoruz...” mesajı paylaştı.  

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER